اعمال محدودیت توسط عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور

تاریخ انتشار: یکشنبه 19 شهریور 1402 | 11:12 ق.ظ
اعمال محدودیت توسط عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور سرپرست فرمانداری دشت آزادگان: باتوجه به پایان مراسم راهپیمایی اربعین حسینی، دولت عراق برای ورود زائران اتباع خارجی محدودیت‌هایی اعمال کرده است.

رستم عیدی پور در گفتگوی تلفنی با خبر خوزستان گفت: باتوجه به اعلام رسمی پایان مراسم راهپیمایی اربعین حسینی از سوی عراق، محدودیت‌هایی برای خروج زائران اتباع خارجی از ایران و ورود به این کشور از طرف مسئولان عراق ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با رایزنی‌های انجام شده، از مجموع حدود ۶۰۰ زائر غیر ایرانی و پاکستانی در مرز چذابه، از ورود حدود ۲۰۰ نفر به ویژه مجرد‌ها به عراق جلوگیری بعمل آمد، افزود: درصورتیکه تا ۲ ساعت آینده اجازه ورود از طرف عراقی به آن‌ها داده نشود، با تامین اتوبوس به مقاصد خود برگشت داده خواهند شد.

عیدی پور درخصوص آخرین وضعیت جابجایی زائرانایرانی در پایانه مرزی چذابه می‌گوید: اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی برای جابجایی زائران اربعین حسینی به مقاصد مورد نظر مستقر هستند.

سرپرست فرمانداری دشت آزادگان با بیان اینکه جابجایی زائران تا اهواز به وسیله اتوبوس به صورت رایگان انجام می‌شود، ادامه داد: تعدادی اتوبوس برای جابجایی اتباع خارجی از مرز چذابه به مقصد تهران، قم، مشهد و اصفهان مهیا شده است.

به گفته عیدی پور؛ با پایان راهپیمایی اربعین حسینی، بخش قابل توجهی از زائران به کشور بازگشته اند و روزانه تعداد محدودی ورودی داریم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار