افزایش مصرف برق صنایع خوزستان در تابستان امسال

تاریخ انتشار: دوشنبه 27 شهریور 1402 | 11:23 ق.ظ
افزایش مصرف برق صنایع خوزستان در تابستان امسال مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز : طبق آمار ، شاهد رشد ۲۲.۶ درصدی مصرف خارج از ساعت پیک صنایع در تابستان امسال بودیم که حدود ۹۸ میلیون کیلو وات ساعت افزایش را نشان می‌دهد.

عبدالحمید عباس شیاری با بیان اینکه صنایع بزرگ فقط یک روز در هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۳ طرح کاهش مصرف را اجرا می‌کردند، اظهار کرد: سهمیه ابلاغ شده در روز برای مدیریت بهینه مصرف برق صنایع ۵۰ مگاوات در نظرگرفته شده بود که با اقدامات و برنامه ریزی‌های انجام شده شاهد تحقق ۱۱۱ درصدی آن بودیم.

 

وی با بیان اینکه تابستان امسال صنایع همکاری و صرفه جویی مناسبی در راستای پایداری شبکه و تامین برق شهروندان داشتند، ادامه داد: افزایش مصرف و کاهش تولید طی ۲ سال گذشته باعث شد تا برنامه ریزی‌های مختلفی از طرف وزارت نیرو برای کنترل بار شبکه و مدیریت مصرف برق در کشور اجرا شود.

شیاری با بیان اینکه امسال ۱۴۰ برنامه برای گذر از پیک بار تابستان در راستای رفاه و آسایش عمومی به تمام شرکت‌ها ابلاغ شد، گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی در تابستان امسال مقرر شد صنایع ضمن اجرای طرح‌های تشویقی درخصوص تعمیرات و تعطیلات در فصل گرم، فعالیت خود را در ساعت ۲۳ تا ۱۱ صبح بدون محدودیت انجام دهند.

وی افزود: تابستان امسال در راستای کنترل بار شبکه و مصرف، تعداد چهار هزارو ۴۴۵ پیامک برای تمامی صنایع استان ارسال شده است.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیش از ۶۲۰ هزار اشتراک فعال دارد که شهر‌های اهواز، حمیدیه، کارون، باوی و حمیدیه تحت پوشش آن هستند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار