عضو هیئت رئیسه مجلس: اعتبارات تملک دارایی‌‌ خوزستان به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۴ ق٫ظ
عضو هیئت رئیسه مجلس: اعتبارات تملک دارایی‌‌ خوزستان به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم گفت: ‌اعتبارات تملک دارایی‌‌ خوزستان به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
 

مجتبی یوسفی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که از سال گذشته به دنبال آن بودیم، مسئله همراهی با سایر نمایندگان کشور در موضوعات کلان ملی بوده است.

وی با اشاره به این همدلی بین نمایندگان افزود: همراهی نمایندگان تاثیر به سزایی در جذب اعتبارات دولتی و عمرانی داشته است. به طوری که سال گذشته بودجه استان خوزستان ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است اما امسال فقط در منابع تملک دارایی‌ها به ۵ هزار و ۵۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

یوسفی بیان داشت: اگر بخواهیم این میزان اعتبار را با ماده ۵۶ که همان ظرفیت داخلی و بانکی است؛ جمع کنیم فقط دو هزار و ۲۲۶ هزار میلیارد تومان ظرفیت بانک ها را آورده ایم که البته جذب این بودجه به همت استاندار و مدیران کل بستگی دارد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه  افزود: جذب اعتبارات دولتی و عمرانی همت استانداران ،مدیران کل و فرمانداران را می طلبد و نمایندگان در زمان تصویب بودجه ،بودجه های مورد نیاز را تصویب می کنند اما تخصیص و پیگیری با استاندار و مدیران کل است.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان داشت: متاسفانه در استان ما این موضوع به درستی پیگیری نمی شود. به عنوان مثال در سال گذشته برای قطار شهری اهواز ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق تصویب کردیم اما متاسفانه شهرداری و شورای سابق نتوانستند آن را جذب کنند و برگشت خورد .

‌نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم افزود: در سال ۱۳۹۹ با توجهات ویژه مقام معظم رهبری ۱۰۰ میلیون یورو جهت پروژه های آب و فاضلاب اهواز در نظر گرفته شده بود که متاسفانه به دلیل تاخیر در پروژه فقط ۵۰ میلیون یورو تخصیص داده شد.

وی گفت: از طرفی به دلیل اینکه نرخ ارز ۱۷ هزار تومان در نظر گرفته شد مبلغ آن ۷۵۰ میلیارد تومان بود در صورتی که نرخ ارز ۳۰ هزار بوده است و یعنی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان تنزیل خورد که این یک اشتباه بوده و تا قبل از آغاز این مجلس فقط ۱۲ میلیون یورو از تخصیص داده شد که ما مجددا این بودجه رو به چرخه آورده ایم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار