شناسایی مبتلایان به مالاریا در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 | 10:27 ق.ظ
شناسایی مبتلایان به مالاریا در خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان از شناسایی مبتلایان به بیماری مالاریا در استان و انجام مداخله‌های درمانی برای آن‌ها خبر داد.
دکتر پژمان بختیاری‌نیا گفت: با هوشیاری حافظان سلامت، موارد بیماری مالاریا وارده به استان خوزستان به سرعت شناسایی شدند و مراقبت‌ها و مداخله‌های درمانی به موقع آغاز شد.
 
وی بیماریابی و شناسایی افراد مبتلا را یکی از مهمترین کار‌ها در روند کنترل و ممانعت از گسترش بیماری‌های واگیر دانست و افزود: این کار با حساسیت و دقت بالای همکاران در نظام سلامت استان به خوبی صورت می‌پذیرد.
 
دکتر بختیاری نیا با بیان اینکه بیماران شناسایی شده درحال درمان هستند و همه کار‌های لازم بر اساس شیوه نامه ملی انجام شد، ادامه داد: مبارزه با مالاریا یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های نظام سلامت کشور است که به طور مستمر و همه ساله اجرا می‌شود.
 
رئیس مرکز بهداشت خوزستان می‌گوید: بیماریابی فعال در جمعیت‌های هدف به منظور پیشگیری از انتقال بیماری در درون استان، تقویت و تشدید بیماریابی در همه شهرستان‌ها و همچنین مراقبت حشره شناسی و کنترل ناقلان در مناطق هدف پیوسته در حال انجام است و تاکنون موردی از انتقال داخلی در استان نداشته‌ایم و موارد شناسایی شده همگی در خارج از استان مبتلا شده بودند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: عامل بیماری مالاریا به واسطه پشه آنوفل از فرد بیمار به افراد سالم منتقل می‌شود، بنابراین حفاظت فردی از نیش پشه و استفاده از پشه‌بند می‌تواند از ابتلا به بیماری منتقله از طریق حشرات از جمله مالاریا جلوگیری کند، همچنین در صورت سفر به مناطق جنوب شرقی کشور و بروز تب و لرز، به سرعت به نزدیک ترین واحد بهداشتی مراجعه کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار