شکسته شدن انحصار در کشور با کمک دانش بنیان ها

تاریخ انتشار: دوشنبه 16 مرداد 1402 | 09:53 ق.ظ
شکسته شدن انحصار در کشور با کمک دانش بنیان ها استاندار خوزستان: تسهیلات و مشوق‌های مالیاتی که برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده موجب شکسته شدن انحصار و روابط رانتی ناسالم در بخش صنایع میشود.

علی اکبر حسینی محراب در نشست ستاد اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان جزو قشر جوان نخبه ما هستند و باید مورد حمایت مدیران دولتی قرار گرفته و زمینه فعالیت آن‌ها در صنایع بزرگ فراهم شود گفت: همچنانکه این قشر در عرصه‌های گوناگون حلقه واسه و گروه میانجی در جامعه هستند مدیران بخش صنعت نیز رابط این جوانان نخبه با دولت باشند.

 

وی افزود: با توجه به وجود صنایع بزرگ، متوسط و پایین دستی در استان در بخش‌های مختلف شرکت‌های دانش بنیان این پتانسیل را دارند که در پیشبرد امور بخش صنعت مشارکت داشته باشند.

حسینی محراب توضیح داد: شرکت‌هایی که مشمول پرداخت مالیات هستند مانند پتروشیمی ها، شرکت‌های کشتیرانی و … طبعا تمایل دارند از تکنولوژی‌های نوین و نیرو‌های جوان استفاده نمایند و در قبال آن از مزایا و تسهیلات مالیاتی بهره‌مند شوند و به این منظور از شرکت‌های دانش بنیان استقبال خواهند داشت.

استاندار خوزستان در خصوص موانعی که سر راه برخی از تولیدکنندگان دانش بنیان است عنوان کرد: نه تنها در خوزستان بلکه در سایر استان‌های صنعتی یک جریان قوی انحصارگرا در همه صنایع وجود دارد که با نقش آفرینی در مواردی همچون خرید محصولات از خارج یا از شرکت‌های خاص، روابط رانتی ناسالم میان مدیران و بازنشستگان صنایع، جلوی رشد و توسعه را میگیرند.

استاندار خوزستان ادامه داد: انشاالله با امکاناتی که در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار میگیرد چنین روابط و انحصار‌هایی شکسته شود.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با مشوق‌ها و تسهیلاتی که در قوانین پیش بینی شده است هم وابستگی ما به خارج کاهش یابد هم بستر فعالیت جوانان نخبه فراهم شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار