با مشارکت بانک کشاورزی انجام می‌شود

احداث پالایشگاه شیر برای کنترل نوسان قیمت

سیمین غافلی
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۵ ق٫ظ
احداث پالایشگاه شیر برای کنترل نوسان قیمت ظرفیت جذب شیر در این واحد تولیدی حدود ۷ میلیون تن است و محصولات تولیدی این واحد ارزش افزوده، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به دنبال خواهد داشت و می‌تواند به توسعه دامداری در کشور نیز منجر شود

مشکلات دامداران و نوسان‌های قیمت و اخلال در عرضه محصولات لبنی موجب شده با راه‌اندازی این واحد تولیدی ضمن کنترل نوسانات بازار شیر، نیاز جامعه را به محصولات و فرآروده‌های لبنی تأمین می‌کند و تولید بخش دامداری نیز موجه‌تر خواهد شد.

روح اله خدارحمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه برنامه بازدید از طرح‌ها و آگاهی از پیشرفت برنامه‌ها، صبح روز پنجشنبه سوم آبان ماه از محل احداث نخستین پالایشگاه شیر کشور در «سعیدآباد» از توابع شهرستان «شهریار» در استان تهران بازدید کرد.

به گزارش کشاورزنیوز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی ، خدارحمی به نقش و حمایت این بانک در تولید و اشتغال در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این کارخانه با مشارکت و تسهیلات بانک کشاورزی احداث خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلاتی که دامداران در زمینه نوسانات قیمت و عرضه شیر دارند، خاطر نشان کرد: راه‌اندازی این واحد تولیدی ضمن کنترل نوسانات بازار شیر، نیاز جامعه را به محصولات و فرآروده‌های لبنی تأمین می‌کند و تولید بخش دامداری نیز موجه تر خواهد شد.

وی ظرفیت جذب شیر در این واحد تولیدی را حدود ۷ میلیون تن اعلام کرد و افزود: محصولات تولیدی این واحد ارزش افزوده، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به دنبال خواهد داشت و می‌تواند به توسعه دامداری در کشور نیز منجر شود.

خدارحمی تأکید کرد: بانک کشاورزی با جمع‌آوری سپرده‌های خرد مردمی و دیگر منابع در اختیار، تسهیلات قابل توجهی را برای توسعه بخش کشاورزی  به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران این بخش اختصاص می‌دهد.

بر اساس این گزارش،«پالایشگاه شیر کاله» با استفاده از تسهیلات ۴۲۸ میلیون یورویی بانک کشاورزی از محل منابع صندوق توسعه ملی احداث و ضمن تولید فرآورده‌های مختلف لبنی،حدود ۵۰هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

غلامعلی سلیمانی مدیر پالایشگاه شیر کاله نیز ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت بانک کشاورزی در تأمین منابع مورد نیاز گفت: با راه‌اندازی این پالایشگاه، از خروج سالانه یک میلیارد و۳۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، فرهاد فنودی عضو هیئت مدیره، مسعود جلالیان مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی، مدیران، کارشناسان و برخی از روسای شعب این بانک در استان تهران، در این بازدید خدارحمی را همراهی می‌کردند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار