افزایش قیمت بی سابقه سه میوه و صیفی به بهانه کرونا

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۷ ق٫ظ
افزایش قیمت بی سابقه سه میوه و صیفی به بهانه کرونا قیمت لیمو ترش ، زنجبیل تازه و سیر به بهانه کرونا و افزایش تقاضای مردم به شکل بی سابقه ای در بازار افزایش یافت.

با توجه به توصیه هایی که در روزهای اخیر در  شبکه های اجتماعی درباره مصرف برخی از مواد غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقاومت دربرابر کرونا می شود ، تقاضای مردم برای خرید محصولاتی مانند لیمو ترش، زنجیل تازه و سیر در بازار افزایش یافته و منجر به سو استفاده فرصت طلبان برای گران فروشی این محصولات شده است.

قیمت لیمو ترش تا ۶۰ هزار تومان افزایش یافت

بنابر این گزارش در حالی که قیمت هر کیلو لیمو ترش سنگی در بازار مصرف ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۰ هزار تومان به فروش می رسید قیمت امروز این محصول در برخی از مناطق به نرخ های متفاوت ۱۵ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان،۳۱ هزار تومان، ۵۰ هزار تومان  و حتی ۶۰ هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت هر کیلوگرم سیر خشک نیز به قیمت های متفاوتی مانند ۲۰ هزارتومان، ۴۰ هزار تومان و ۴۹ هزار تومان به فروش می رسد.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم زنجبیل تازه نیز که پیش از این به قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان به فروش می رسید بر اساس  گزارش میدانی خبرنگار به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است و برخی از فروشندگان در فروشگاه های اینترنتی قیمت این محصول را ۹۰ هزار تومان اعلام کرده اند.

بنابراین گزارش قیمت های یاد شده مربوط به همه فروشگاه های سطح شهر تهران و کشور نیست بلکه حاصل مشاهدات میدانی است که برخی با سوء استفاده از واهمه مردم از بیماری کرونا، این محصولات را با قیمت های غیر واقعی می فروشند و چه بسیار هستند اصنافی که این محصولات را با قیمت های واقعی خود به دست مصرف کنندگان می‌رسانند.

منبع: تسنیم


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار