گرانی عامل کاهش خرید میوه های تابستانه

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۳ ق٫ظ
گرانی عامل کاهش خرید میوه های تابستانه کاهش قیمت در میوه‌های تابستانه نه تنها محقق نشده است بلکه شاهد افزایش قیمت در این میوه‌ها نیز هستیم.

به گزارش کشاورزی پرس به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: اگر چه هر ساله تا اواخر خردادماه قیمت میوه‌های سردرختی و تابستانه کاهش می‌یافت، اما امسال علی‌رغم ورود میوه به بازار، قیمت‌ها کاهش نیافته‌اند.

عبدالرضا جمالی‌پور افزود: انتظار کاهش قیمت در میوه‌های تابستانه نه تنها محقق نشده است بلکه شاهد افزایش قیمت در این میوه‌ها نیز هستیم؛ در بازار میوه، کار از دست همه در رفته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم برای میوه کاهش یافته است، گفت: در پشت پرده بازار میوه، مافیا وجود دارد و گرانی میوه، بیشتر در مرحله خرید از باغدار تا رسیدن به میدان میوه و تره بار به وجود می‌آید.

جمالی‌پور تصریح کرد: مردم انگیزه و توان مالی برای خرید میوه ندارند؛ با قیمت‌های موجود، هزینه خرید سه قلم میوه ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

وی افزود: اگر قیمت‌های میوه در اهواز را با قیمت‌های میوه در تهران مقایسه کنیم، توفیر چندانی ندارد و تقریبا با هم برابر هستند؛ تمامی استان‌های کشور در بازار میوه به این درد دچار شده‌اند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با اشاره به کیفیت میوه‌هایی که به اهواز می‌رسند، گفت: میوه‌هایی که به اهواز می‌رسد اصلا کیفیت ندارند؛ پول میوه درجه یک را می‌دهیم، اما میوه‌ای که دریافت می‌کنیم درجه ۲ و ۳ و یا کمتر هم نیستند.

جمالی‌پور درباره فعالیت دلالان در بازار تصریح کرد: دلال‌ها به جان بازار میوه افتاده اند؛ هر وقت در هر بازاری، کالایی کمیاب می‌شود دلال‌ها به آن بازار هجوم می‌برند و شرایط را بدتر می‌کنند.

وی با اشاره به قیمت‌های میوه در میدان تره بار اهواز، افزود: در میدان میوه و تره بار اهواز هر کیلوگرم شلیل ۳۵ هزار تومان، هر کیلوگرم انجیر ۵۵ هزار تومان، هر کیلوگرم آلو سیاه ۳۰ هزار تومان، هر کیلوگرم آلو زرد ۳۵ هزار تومان، هر کیلوگرم گیلاس تک‌دانه ۵۵ هزار تومان، هر کیلوگرم هلو انجیری ۴۵ هزار تومان و هر کیلوگرم هلو ۲۵ هزار تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: قیمت‌های اعلام‌شده صرفا برای میوه‌های درجه یک هستند و قیمت میوه‌های درجه ۲ و ۳ کمتر است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار