نماینده مردم شوش و کرخه

توسعه زیر ساخت‌های روستایی در بخش فتح‌المبین شوش ضروری است

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۷ ق٫ظ
توسعه زیر ساخت‌های روستایی در بخش فتح‌المبین شوش ضروری است – نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شوای اسلامی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی بخش فتح المبین شهرستان شوش گفت:تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی مهمترین مطالبه اهالی بخش فتح المبین می‌باشد.

 

توسعه زیر ساخت‌های روستایی در بخش فتح‌المبین شوش ضروری است

محمد کعب عمیر جمعه در نشست بررسی مسایل و مشکلات این بخش مرزی در بخشداری فتح المبین با حضور بخشدار و اعضای شورای این بخش اظهار داشت: از آنجا که شغل اهالی بخش فتح المبین کشاورزی و دامداری است تامین آب کشاورزی برای اهالی این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مورد توجه جدی مسئولان استان خوزستان قرار گیرد.

وی بر تامین آب اراضی کشاورزی بخش فتح المبین شوش از محل ایستگاه پمپاژ “پای پل” تاکید کرد و گفت: علاوه بر این جاده های روستایی در بخش فتح المبین نیاز به بهسازی و آسفالت دارند.
کعب عمیر با بیان اینکه بخش فتح المبین در بسباری از زیر ساخت ها مشکل دارد گفت: مشکل جاده روستای عنکوش تا روستای ” سعبیه  ” با تامین اعتبار لازم در دست پیگیری است تا تردد اهالی منطقه از این جاده تسهیل شود.
وی فرسودگی شبکه آب روستایی را از دیگر مشکلات بخش مرزی فتح المبین بیان کرد و گفت:از آبفا خوزستان انتظار می رود مشکل فرسودگی شبکه آب بخش فتح المبین را پیگیری و برطرف کند.
وی بهسازی معابر روستایی این بخش از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ضروری دانست و گفت :آسفالت و بهسازی معابر روستایی فتح المبین از مطالبات اهالی این بخش است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ظرفیت های شهرستان شوش و بخش فتح المبین در زمینه صنایع تبدیلی اشاره کرد وگفت  توسعه اشتغال و کار آفرینی در این شهرستان مستلزم ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی است.

کعب عمیر گفت:بخش کشاورزی و بخش صنعت در شوش دارای ظرفیت های بسباری است که با جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری در این بخش ها می توان فرصت های شغلی بسیاری برای جوانان شهرستان شوش ایجاد کرد.

وی اجرای طرح های اقتصادی فرامنطقه ای در شهرستان شوش را مستلزم جذب سرمایه گذار دانست و گفت: در این راستا آغاز احداث کارخانه جدید قند شوش در حال پیگیری است ضمن اینکه اجرای طرح صنایع تبدیلی کشاورزی در شهرستان شوش به عنوان یک اولویت اشتغالزا که رونق اقتصادی منطقه را به دنبال دارد هدفگذاری شده است. 

نماینده مردم شوش وکرخه در مجلس شورای اسلامی همچنین با حضور در روستاهای ترویح ، عنکوش،عبید وحمودی با اهالی این روستا پیرامون مسایل و مشکلات مناطق روستایی به گفت و گو نشست.
بخش مرزی فتح المبین شهرستان شوش با جمعیتی بالغ بر ۲۵هزار نفر دارای ۳۰ روستا و یک شهر است.

بخش فتح المبین با ۸۶۰ کیلومتر مربع وسعت با برخورداری از پتانسیل بالا در بخش کشاورزی و گردشگری جنگ به عنوان یکی از مناطق قابل توسعه و پیشرفت در نوار مرزی ایران و عراق می تواند در مبادلات تجاری ایران با کشور همسایه نقش مهمی ایفا کند.

 تولید گندم ، ذرت دانه ای و انواع محصولات صیفی همچنین پرورش شتر در مناطق عنکوش و فرحان از دیگر ظرفیت های بخش فتح المبین می باشد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار