رئیس جهاد کشاورزی استان خبر داد

کاهش ۳۰ درصدی جوجه‌ریزی در خردادماه / موازنه منفی مرغ در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۷ ق٫ظ
کاهش ۳۰ درصدی جوجه‌ریزی در خردادماه / موازنه منفی مرغ در خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه با موازنه منفی مرغ مواجه هستیم، گفت: در خردادماه حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته جوجه‌ریزی کاهش داشته است که این مساله مشکل‌ساز می‌شود.

 

کاهش  ۳۰ درصدی جوجه‌ریزی در خردادماه / موازنه منفی مرغ در خوزستان

خدارحم امیری‌زاده در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان که روز گذشته(۲۲ تیرماه) برگزار شد، اظهار کرد: مسائل و مشکلات مربوط به مرغ، مشکلات کشوری است و استان‌ها هیچ دخل و تصرفی در این مساله ندارند و دست‌شان بسته است.

به گزارش کشاورزی پرس، وی با بیان اینکه چندین ماه است در خوزستان درگیر مساله مرغ هستیم، افزود: خوزستان جزو استان‌هایی از کشور است که نمی‌تواند مرغ خود را تامین کند و استان‌های دیگر باید بخشی از نیاز خوزستان به مرغ را تامین کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در خوزستان با موازنه منفی مرغ مواجه هستیم. در خردادماه حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته جوجه‌ریزی کاهش داشته است که این مساله مشکل‌ساز می‌شود.

امیری‌زاده تصریح کرد: تاکنون در تیرماه حدود ۲۲ درصد میزان جوجه‌ریزی کاهش داشته است. این ظرفیت در خوزستان وجود دارد که میزان جوجه‌ریزی افزایش یابد و باید در این زمینه مشکلات مرغدارانی که تخلف کرده‌اند و با مشکلاتی مواجه شده‌اند، حل شود.

در ادامه این نشست، نعمت‌اله بیرانوندی مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: امروز با گرانی و گرانفروشی در بازار مواجه هستیم.

وی افزود: خوزستان با وجود کلان بودن از نظر اقتصادی و تولیدی، مصرف‌کننده و واردکننده از استان‌های دیگر است و این مساله باعث هزینه‌هایی برای توزیع‌کننده خوزستانی می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: به جز مردم که مصرف‌کننده هستند، مصرف‌کنندگان کلان‌تر و قوی‌تری نیز داریم و در خوزستان می‌خواهیم به صورت همزمان نیاز مردم و این مصرف‌کنندگان کلان را برآورده کنیم که باید برای مصارف کلان در استان خوزستان فکر و چاره دیگری اندیشیده شود.

بیرانوندی بیان کرد: در خوزستان ابتدا باید روی تامین و توزیع کالا تمرکز کنیم و سپس به فکر نظارت باشیم. کالا باید به صورت شبکه‌مند توزیع شود تا به دست مصرف‌کننده اصلی برسد.

منبع؛ ایسنا


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار