خسارت کامل به ۶۲۰ منزل مسکونی در زلزله اندیکا/ سازمان بسیج به کمک زلزله زدگان آمد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۲ ق٫ظ
خسارت کامل به ۶۲۰ منزل مسکونی در زلزله اندیکا/ سازمان بسیج به کمک زلزله زدگان آمد حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان اظهار کرد: زلزله ۵.۷ ریشتری روز دوشنبه ۱۲ مهرماه اندیکا در  ۳۸ روستا به یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی  خسارت عمده وارد کرد.  مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان افزود: ۶۲۰ واحد به‌صورت کامل خسارت دیدند که باید بازسازی شوند و مابقی هم نیازمند تعمیرات هستند. جنتی گفت: برای پرداخت […]

حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان اظهار کرد: زلزله ۵.۷ ریشتری روز دوشنبه ۱۲ مهرماه اندیکا در  ۳۸ روستا به یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی  خسارت عمده وارد کرد. 

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان افزود: ۶۲۰ واحد به‌صورت کامل خسارت دیدند که باید بازسازی شوند و مابقی هم نیازمند تعمیرات هستند.

جنتی گفت: برای پرداخت تسهیلات تعمیرات در گذشته ۱۸۵ میلیون تومان برای واحدهای شهری و ۱۶۰ میلیون تومان برای واحدهای روستایی پرداخت می‌شد اما برای اندیکا میزان خسارت‌های وارده از طریق استانداری به سازمان بحران کشور اعلام شده که برای پرداخت تسهیلات یا کمک‌های بلاعوض نیازمند مصوبه هیئت دولت هستیم.

سپاه و بسیج برای ساخت منازل آسیب اندیکا وارد میدان شدند

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا ضمن حضور در قرارگاه سردار شهید مرتضی حسین پور سپاه حضرت ولی عصر خوزستان از فعالیت و خدمت رسانی گروه‌های جهادی و این قرارگاه در مناطق زلزله زده بازدید کرد.

او گفت: برای بازسازی مناطق زلزله زده، سپاه و بسیج آمادگی کامل را دارند و سپاه حضرت ولی عصر خوزستان در زمینه بازسازی و محرومیت زدایی تجارب و فعالیت‌های خوبی دارد.

سردار سلیمانی افزود: سپاه و بسیج این آمادگی را دارند که با مشخص شدن برنامه دولت در خصوص پرداخت میزان تسهیلات و وام‌های بلاعوض  بازسازی بخشی از منازل آسیب دیده را انجام دهند و آماده حل مشکلات زیرساختی در این مناطق از جمله شبکه‌های آبرسانی، خانه‌های بهداشت، مساجد و مدارس هستند.

قرارگاه خدمت رسانی سردار شهید مرتضی حسین پور سپاه حضرت ولی عصر خوزستان به منظور امدادرسانی و خدمت رسانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا تشکیل شده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار