با ورود گردشگر به نیشکر، آینده‌ای درخشان در منطقه رقم می‌خورد/یک روستای پیرامونی نیشکر، پایلوت گردشگری روستایی می شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۱ ق٫ظ
با ورود گردشگر به نیشکر، آینده‌ای درخشان در منطقه رقم می‌خورد/یک روستای پیرامونی نیشکر، پایلوت گردشگری روستایی می شود پنجمین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی جشنواره ملی نیشکر دوشنبه هفدهم آبان ماه در کشت و صنعت حکیم فارابی برگزار شد.

در این نشست که مدیران میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان، مسئولین شرکت توسعه نیشکر و تورلیدرها (راهنمایان گردشگری) حضور داشتند، درخصوص نحوه برگزاری جشنواره ملی نیشکر و رسیدن به اهداف مورد نظر بحث و تبادل نظر شد.

در این زمینه، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان از مشارکت گسترده اداره‌های میراث فرهنگی مناطق پیرامونی طرح های نیشکر خبر داد و افزود: توانمندی‌های جوامع محلی در حوزه صنایع دستی، سوغات محلی و غذاهای بومی در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

پیمان نبهانی نمایش دیجیتال ظرفیت‌های گردشگری روستاهای پیرامونی را از دیگر بخش‌های جشنواره ملی نیشکر عنوان کرد و گفت: در غرفه‌های متعدد در نظر گرفته شده، مناطق گردشگری خوزستان و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای جذب بیشتر گردشگر معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توانمندسازی جوامع محلی پیام مهم جشنواره نیشکر است، تاکید کرد که صنعت توسعه نیشکر با احیای گردشگری و سرمایه‌گذاری در مناطق پیرامونی در راستای مسئولیت اجتماعی، می‌تواند موجب رونق اقتصادی روستاهای همجوار شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار