رتبه نخست موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۵ ق٫ظ
رتبه نخست موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت‌: موسسه تحقیقات دیم کشور رتبه نخست از لحاظ تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی را کسب کرد. دکتر خشنود علیزاده در مراغه در گفتگو با خبرنگاران افزود: این جایگاه در یک سال اخیر در بین پژوهشگا‌ه‌های تحقیقاتی وزرات جهاد کشاورزی کسب شده است. وی ادامه داد: با هدف تکثیر بذر ارقام […]

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت‌: موسسه تحقیقات دیم کشور رتبه نخست از لحاظ تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی را کسب کرد.

دکتر خشنود علیزاده در مراغه در گفتگو با خبرنگاران افزود: این جایگاه در یک سال اخیر در بین پژوهشگا‌ه‌های تحقیقاتی وزرات جهاد کشاورزی کسب شده است.

وی ادامه داد: با هدف تکثیر بذر ارقام جدید، این موسسه تاکنون‌ ۶۷ قرارداد واگذاری دانش فنی تولید بذر با بخش خصوصی امضا کرده است.

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: سالانه در قالب این قرارداد‌ها افزون بر ۱۵ هزار تن بذر ارقام جدید این موسسه شامل گندم‌، نخود‌، جو‌، عدس و دانه‌های روغنی توسط بخش خصوصی تولید می‌شود.

به گفته وی، همچنین واگذاری ارقام این موسسه به بخش خصوصی با هدف تسریع در تکثیر و تولید بذر و توسعه کشت ارقام جدید تحقیقاتی انجام شده است.

علیزاده با بیان این که این موسسه با وجود خشکسالی در سال زراعی گذشته بیش از ۶ هزار تن هسته‌های اولیه بذر تولید کرد، گفت: سالانه حدود ۶ میلیون هکتار از زمین‌‌های دیم کشور زیر کشت گندم، نخود‌، جو و دانه‌های روغنی‌ می‌رود که طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی درصد نفوذ بذر رسمی ارقام معرفی شده توسط موسسه دیم حدود ۷۰ درصد است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار