کاهش ۴۵ درصدی آب کشت پاییزه امسال نسبت به سال گذشته

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۰ ق٫ظ
کاهش ۴۵ درصدی آب کشت پاییزه امسال نسبت به سال گذشته رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از کاهش ۴۰ تا ۴۵ درصد میزان آب تعیین شده برای کشت پاییزه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد. خدارحم امیری زاده در خصوص میزان آب اختصاص یافته به کشت پاییزه در استان خوزستان اظهار کرد: خشکسالی امسال یکی از بی سابقه ترین خشکسالی ها در ۵۰ سال اخیر […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از کاهش ۴۰ تا ۴۵ درصد میزان آب تعیین شده برای کشت پاییزه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

خدارحم امیری زاده در خصوص میزان آب اختصاص یافته به کشت پاییزه در استان خوزستان اظهار کرد: خشکسالی امسال یکی از بی سابقه ترین خشکسالی ها در ۵۰ سال اخیر است.

وی افزود: با توجه به اینکه آب مصرفی کشاورزی خوزستان از حوضه‌های بالادست تامین می‌شود، میزان آب تعیین شده توسط سازمان آب و برق خوزستان برای کشت پاییزه امسال نسبت به سال گذشته که یک سال نرمال بوده، حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تنها در حوضه دز برای کشت چغندر قند و کلزا ممنوعیت کشت ایجاد شده است و محدودیت‌ها نیز بر اساس الگوی کشت تهیه شده، است که تاکنون کشاورزان این الگوی کشت را رعایت کردند که جای تشکر دارد.

امیری زاده که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، بیان کرد: تامین آب باغات، نخیلات و کشت‌های دائمی مشکلی ندارد و آب موردنیاز این باغات تامین شده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار