مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری:

کارخانه بازیافت نخاله ساختمانی در اهواز احداث می‌شود

تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۶ ق٫ظ
کارخانه بازیافت نخاله ساختمانی در اهواز احداث می‌شود مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز از دفع نخاله‌های ساختمان در سایت صفیره از ابتدای بهمن ماه سال جاری خبر داد.

محمود ثابت قدم  اظهار کرد: سایت صفیره پیش از این مخصوص زباله‌های عفونی و عادی بوده اما طبق سیاست گذاری شهرداری اهواز محل دائمی برای تمام پسماندهای شهر چه از لحاظ عفونی، خانگی و نخاله‌های ساختمانی سایت صفیره است.

وی تاکید کرد: نخاله‌هایی که به صورت سرگردان در معابر شهری و زمین‌های خالی به صورت غیرمجاز تخلیه می‌شود با همکاری مناطق، معاونت خدمات شهری و سازمان پسماند با یک برنامه‌ریزی از ابتدای بهمن ماه به سایت صفیره منتقل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز تصریح کرد: برای دفن زباله‌های شهری اهواز در سایت صفیره نیازمند خاک مناسب برای روکش زباله‌ها هستیم چرا که سازمان منابع طبیعی اجازه خاک برداری از اطراف سایت را نمی‌دهد، این در حالی است که اهواز با معضل نخاله‌های ساختمانی رها شده در معابر روبرو است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا طبق با سیاست‌گذاری‌ها مقرر شد از خاک‌ها و نخاله‌های ساختمانی به عنوان روکش زباله‌ها در سایت صفیره استفاده شود، در واقع با این اقدام یک تهدید و معضل در نظم شهری به فرصت تبدیل می‌شود.

ثابت قدم اضافه کرد: علاوه بر این احداث کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی نیز در حال پیگیری است، با توجه به تأمین اعتبار دولتی به دنبال راه اندازی دستگاه بازیافت نخاله ساختمانی و تبدیل آن به مصالح ساختمانی ارزشمند هستیم.

وی تصریح کرد: در فاز اول این برنامه ابتدا دنبال جمع‌آوری نخاله‌ها و انتقال به سایت صفیره هستیم و در فاز دوم تهیه و راه اندازی دستگاه بازیافت در این سایت و یا زمین مجاور آن در دستور کار قرار دارد تا در نهایت در فاز سوم بتوانیم از نخاله‌ها مصالح ارزشمند تولید کنیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار