مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد

اجرای کشت قراردادی گندم در سطح ۱۱۰ هزار هکتار از مزارع کشور

تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 دی 1400 | 09:19 ق.ظ
اجرای کشت قراردادی گندم در سطح ۱۱۰ هزار هکتار از مزارع کشور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: کشت قراردادی گندم در سطح ۱۰ استان کشور توسط شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی اجرایی می شود.

اسماعیل قادری‌فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با حضور در جلسه قرارگاه تامین امنیت غذایی استان آذربایجان غربی که به صورت وبینار با وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به تصویب شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، کشت قراردادی گندم و کلزا در دستور کار شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: سازمان تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش، تجربه و آمادگی کامل برای اجرایی کردن این اقدام مهم و برنامه‌های اجرایی قرارگاه تامین امنیت غذایی در استان‌ها را دارد.
قادری‌فر ادامه داد: نتیجه هوشمندسازی شبکه توزیع که طی مدت زمان کمی آغاز شده است، مردم لمس کرده‌اند، وقتی کمبود در بازار نباشد هوشمندی عرضه و زنجیره می‌تواند به تثبیت قیمت کالاها در سطح بازار کمک کند و با اجرای این طرح شاهد کاهش واسطه‌گری‌های غیرضروری و افزایش سطح دسترسی آسان مردم به کالاهای اساسی هستیم.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: ثبات و آرامش در بازار ارزاق عمومی و مصرف مردم با آغاز اجرای فعالیت‌های بازرسین قرارگاه امنیت غذایی در سطح کشور ایجاد شده است و در آذربایجان غربی نیز اقدامات ارزنده و شایسته تقدیری انجام گرفته است که از زحمات مسئولین در این زمینه قدردانی می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خرید مرغ و دام سبک واحدهای تولیدی نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام جهت ذخیره‌سازی در انبارها آغاز شده است، اضافه کرد: در صورت وجود شیرخام مازاد در سطح مناطق مختلف کشور، تعاون روستایی نسبت به خرید این شیر از دامداران با قیمت مصوب تنظیم بازار اقدام می‌کند تا از التهاب در بازار جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: تاکنون در حدود ۱۰ هزار تن مرغ گرم به صورت حمایتی از مرغداران در سطح کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه تاکنون ۵۶ جلسه در طی یک ماه گذشته، در سطوح مختلف برای تامین امنیت غذایی و صیانت از سفره مردم در سطح وزارت با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شده است، افزود: در بعد امنیت غذایی؛ صیانت از نظام تولید و سفره مردم با ارتقای سطح یارانه‌ها و کارآمدسازی نظام یارانه‌ای در بخش کشاورزی توسط دولت، سطح معیشتی مردم نیز بهبود می‌یابد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار