توجه کمیسیون اجتماعی مجلس به طرح توسعه فولاد اکسین/ ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۳ ق٫ظ
توجه کمیسیون اجتماعی مجلس به طرح توسعه فولاد اکسین/ ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در خوزستان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح توسعه فولاد اکسین و اجرای فاز دوم این شرکت مورد توجه این کمیسیون است، گفت: ایجاد صنایع تبدیلی برای تبدیل مواد خام تولیدی در خوزستان به محصولات دیگر برای اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد ضروری است.

 شامگاه جمعه ۲۴ دی‌ماه رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به همراه سید کریم حسینی نماینده اهواز و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در این نشست اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها در خوزستان به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نکرده و این محسوس بود چرا که در کنار این صنایع مناطقی وجود داشت که محروم بودند.

وی افزود: سعی می‌کنیم در جلسه جمع بندی روز آخر سفر این کمیسیون با حضور صنایع و شرکت‌ها هر کدام از این مناطق محروم به یکی از این صنایع سپرده شود.

اسماعیلی بر توسعه متوازن در خوزستان تاکید و عنوان کرد: به دنبال این هستیم که این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ دیده شود و با ایجاد صندوق کارآفرینی و اشتغال به توسعه متوازن کمک کرده و به دنبال آن شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

وی نبود صنایع تبدیلی در استان و اهواز را از دیگر مشکلات دانست و اضافه کرد: مواد خام صنایع از استان خارج می‌شود و صنعتی وجود ندارد که این مواد را تبدیل به صنایع دیگر کند و باعث درآمد زایی و اشتغال در خوزستان شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح توسعه فولاد اکسین یا فاز دوم این شرکت مورد توجه این کمیسیون است، ادامه داد: بحث حمایت مددکاران و افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی انجام و افزایش حقوق آن‌ها در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز دیده شده، همچنین مصوبه بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار این کمیسیون در مجلس است‌.

وی تصریح کرد: عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت، اصلاح قراردادها، افزایش امنیت شغلی و افزایش وام ادواج از مسائلی است که به صورت جدی در مجلس دنبال خواهیم کرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار