جمع آوری بیش از ۴ هزار قبضه سلاح در کشور

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۶ ق٫ظ
جمع آوری بیش از ۴ هزار قبضه سلاح در کشور جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در حاشیه بازدید از پایگاه دریابانی  ماهشهر گفت: اینجا خوزستان است، هر موقعی که نامش به میان می‌آید ناخودآگاه انسان را به یاد رزمندگان، ایثارگران و مردم فهیم و خوب و مقاوم کربلای ایران می‌اندازد و باعث خوشحالی است که در ماه مبارک رمضان توفیق حاصل شد که در این […]

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در حاشیه بازدید از پایگاه دریابانی  ماهشهر گفت: اینجا خوزستان است، هر موقعی که نامش به میان می‌آید ناخودآگاه انسان را به یاد رزمندگان، ایثارگران و مردم فهیم و خوب و مقاوم کربلای ایران می‌اندازد و باعث خوشحالی است که در ماه مبارک رمضان توفیق حاصل شد که در این استان شهید پرور که دژ محکم و سرمایه ایران اسلامی است، حضور یابم.

سردار قاسم رضایی عنوان داشت: در خوزستان اقدامات شایسته‌ای از رده‌های مختلف کشور از جمله در حوزه انتظامی و دریابانی و مرزبانی مشاهده می‌کنیم که در راستای جلوگیری از خروج کالا‌های اساسی و مقابله جدی با ورود کالا‌هایی که مخل تولید هستند، انجام گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در شعار سال گذشته و امسال بحث تولید و اشتغال‌زایی مطرح بوده که یکی از وظایف جدی مجموعه انتظامی در رده‌های مختلف مقابله با قاچاق است، ادامه داد: سال گذشته در راستای رونق تولید و اشتغال زایی افزایش ریالی چشمگیری در کشف کالا‌های قاچاق داشتیم که عمدتاً کالا‌های خانگی بودند.

سردار رضایی با بیان اینکه موضوعی که به طور جد در دستور کار همه استان‌های مرزی به ویژه استان خوزستان است مقابله با قاچاق سلاح و مهمات است، افزود: استان خوزستان در این حوزه موفق عمل کرده و تعداد زیادی سلاح و مهمات توسط یگان‌های انتظامی و مرزبانی کشف شده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: فقط طی امسال در کشور بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ قبضه سلاح جمع‌آوری شده که نشان از اقدام انقلابی در این موضوع می‌باشد که البته عمده قاچاق سلاح از مرز‌های غربی بوده و بعضی از آن‌ها تولید یکی از کشور‌های همسایه بوده که به آنان نیز تذکر داده شده است.

سردار رضایی با اشاره به وجود سلاح در استان خوزستان که بعضا موجب ناامنی است، تصریح کرد: استفاده، حمل، نگهداری و فروش سلاح غیرمجاز جرم است و اگر در مراسمی همانند عزا و عروسی استفاده شود مطابق قانون با خاطیان برخورد خواهد شد باید مدنظر باشد که این عمل رسم و فرهنگ نیست بلکه بدعت و یک نوع جرم است.

وی بیان داشت: در موضوع سلاح و مهمات همه دستگاه‌های ذی‌ربط بایستی ورود پیدا کنند البته هماهنگی بسیار خوبی مابین فرماندهی انتظامی با دستگاه‌های قضائی و فرهنگی داریم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشوربا اشاره به اینکه از جدی‌ترین وظایف ما رفع دغدغه‌های مردم است که یکی از خواسته‌های آن‌ها مقابله با سرقت می‌باشد، گفت: انتظار ما این است که هزینه جرم متناسب با جرم بوده و بازدارندگی لازم را داشته باشد.

وی از دیگر مطالبات مردم و ماموران پر تلاش فرماندهی انتظامی برخورد قاطع با کسانی دانست که به پلیس تعدی می‌کنند و افزود: در شهرستان ماهشهر به مامور پلیس تعدی شد و به شهادت رسید، انتظار جدی مجموعه فرماندهی انتظامی و ملت بزرگ ایران و همچنین خانواده محترم شهید، تسریع در صدور حکم و قصاص در محل است که حق ما، خانواده شهید و ملت بزرگ است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار