از بین بردن ده‌ها نفر نخل با ریختن گازوئیل در حمیدیه؛ پاجوش‌ها آسیب ندیدند

تاریخ انتشار: دوشنبه 6 تیر 1401 | 11:59 ق.ظ
از بین بردن ده‌ها نفر نخل با ریختن گازوئیل در حمیدیه؛ پاجوش‌ها آسیب ندیدند یک فعال محیط زیست گفت: تخریب عمدی نخلستان‌ها جرم بوده و با توجه به اینکه هر نخل معادل یک نفر به شمار می‌آید، این کار یک عمل غیرقانونی و غیرانسانی است.
 

ناصر منابی می‌گوید: تعداد نخل‌هایی که خشک شده‌اند هنوز کاملا مشخص نیست، اما به تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر نیست و خوشبختانه پاجوش‌ها آسیب ندیده‌اند.

او با اشاره به از بین رفتن عمدی ده‌ها نفر نخل مثمر این شهرستان، خواستار ورود مراجع قضایی برای برخورد با متخلفان شد.

به گفته آقای منابی تعداد زیادی از نخل‌های مثمر ۲ نخلستان در ابتدای مسیر اهواز – حمیدیه، با ریختن گازوییل خشک شده‌اند که این مساله در بازدید میدانی روز پنجشنبه از این نخلستان‌ها بررسی و تایید شد.

مدیر انجمن حامیان محیط زیست نبض کرخه افزود: مالک این نخلستان‌ها به تازگی متوجه خشک شدن و از بین رفتن نخل‌ها شده و به دادگاه شکایت کرده که این پرونده در حال رسیدگی است.

این فعال محیط زیست یادآور شد: با توجه به شرایط محیط زیستی خوزستان و شهرستان حمیدیه، همچنین بحران آب و کشاورزی در استان، وجود درختان و به ویژه نخلستان‌ها ارزش دوچندان دارد و می‌تواند سدی در برابر گرد و غبار باشد.

ناصر منابی خواستار ورود مراجع قضایی برای برخورد با متخلفان و تخریب‌کنندگان این نخلستان‌ها شد و گفت: این افراد نباید به خود اجازه دهند که نخل‌ها را از بین ببرند؛ این عمل روحیه کشاورزان را متزلزل می‌کند و باعث می‌شود از سرمایه‌گذاری در کشت‌های پایدار واهمه داشته باشند.

حمیدیه در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهر اهواز قرار دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار