حمایت از شرکت های دانش بنیان منطقه با تشکیل ناحیه علمی و فن آوری اروند

تاریخ انتشار: پنجشنبه 9 تیر 1401 | 09:05 ق.ظ
حمایت از شرکت های دانش بنیان منطقه با تشکیل ناحیه علمی و فن آوری اروند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان منطقه با تشکیل ناحیه علمی و فن آوری اروند محقق خواهد شد.

محمدرضا اسکندری روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با تشکل های دانشجویی افزود: منطقه آزاد اروند از زمان شکل گیری تاکنون در حوزه علمی اقدامات قابل توجه ای را رقم نزده است. 

وی اظهار داشت: در تلاش هستیم تا ناحیه علمی و فن آوری را در منطقه ایجاد کنیم که لازمه این امر تشکیل پردیس های علم و فناوری است؛ دانشگاه های منطقه عموما مراکز رشدی دارند که فعال نشده تا بتواند دانشجویان و نخبگان علمی منطقه را زیر پوشش ببرند؛ در همین راستا با پیگیری هایی انجام شده با دانشگاه تربیت مدرس وارد مذاکره شدیم.

اسکندری با اشاره به ایجاد این ناحیه علمی در اروند، بعد از تهران و اصفهان ادامه داد: با توجه به استقرار پردیس بین المللی تربیت مدرس درمنطقه و پذیرش دانشجو از مهرماه سال جاری در جلسه هیات امنای این دانشگاه مصوب و پس از مکاتبات با تربیت مدرس تصمیم بر آن شد تا از گروه ها و شرکت های دانش بنیان حمایت شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، بیان کرد: مقرر شد؛ محلی جهت ایجاد پارک علمی فناورانه در نظر گرفته شود تا گروه ها و شرکت های دانش بنیان را تحت پوشش برده و علم و دانش به دست آمده را در تولید به کارگیریم و بتوانیم ظرفیت های موجود در منطقه را به مرحله اجرا درآوریم. 

وی با اشاره به فراهم شدن شرایط مناسب در این خصوص، افزود: یکی از عمده مشکلات شرکت های دانش بنیان تامین منابع مالی است که می بایست برای پرداخت تسهیلات مالی صندوق حمایتی را ایجاد کنیم.

اسکندری گفت: مصوب شد تا در مناطق آزاد ۲ صندوق برای مناطق آزاد شمال غرب و جنوب کشور ایجاد شود که طی مکاتبات و پیشنهادات انجام شده؛ درخواست دادیم که محوریت صندوق جنوب کشور در منطقه آزاد اروند باشد. 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر اینکه با محقق شدن این مهم صندوق جنوب کشور، سهام دار اصلی منطقه آزاد اروند می شود؛ گفت: آورده این صندوق با همکاری دیگر سهامداران در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار خواهد گرفت؛ که زمانبندی برای رسیدن به این موضوع در یک بازه زمانی چهار ماهه خواهد بود.

آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند قرار دارند.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار