هوای اهواز و دو شهر دیگر خوزستان در وضعیت “قرمز”

تاریخ انتشار: دوشنبه 12 دی 1401 | 09:56 ق.ظ
هوای اهواز و دو شهر دیگر خوزستان در وضعیت “قرمز” طبق اعلام سامانه پایش هوای کشور صبح امروز هوای سه شهر خوزستان در وضعیت “ناسالم” بوده است.

بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها صبح امروز (۱۲ دی‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، در ایستگاه نیوساید اهواز ۱۷۹، ماهشهر ۱۶۲ و سوسنگرد ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این سه شهر “ناسالم” بوده است.

همچنین بر اساس ذرات معلق ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوا در شوشتر و شادگان ۱۵۰، اندیمشک ۱۲۱ و دزفول ۱۰۹ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها نیز “ناسالم برای گروه‌های حساس” بوده است.

در این مدت بر اساس ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای مسجدسلیمان قابل قبول بوده و هیچ کدام از شهرهای خوزستان در شرایط “پاک” نبوده‌اند.
شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار