فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان

تاریخ انتشار: یکشنبه 9 بهمن 1401 | 09:19 ق.ظ
فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان بررسی‌ها و شواهد نشان می‌دهند که سد مسجدسلیمان از زمان آبگیری تاکنون، ۶ متر فرونشست داشته و علاج بخشی آن ضروری است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه خوزستان درخصوص فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان از زمان آبگیری تاکنون گفت: موضوع علاج بخشی این سد از حدود ۲ سال قبل آغاز شده است، اما روند اجرای عملیات مطلوب نیست.

علیرضا ورناصری با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از ۲ سال قبل، افزود: مشکل فرونشست سد مسجدسلیمان از سال‌های پیش بوده و دست اندرکاران با استفاده از منابع داخلی سازمان آب و برق به دنبال علاج بخشی و رفع مشکل سد بودند، این درحالی است که حادثه‌ای که برای بدنه سد اتفاق افتاده، با این روند نامطلوب کنونی موثر نیست.

وی عزم ملی را برای تسریع در رفع مشکل سد مسجدسلیمان الزامی دانست و ادامه داد: به همین دلیل کمیسیون انرژی مجلس از این سازه بازدید کردند و اخیر با پیگیری‌های مستمر، ستادی برای علاج بخشی سد تشکیل شد تا بتوانیم برای سال جدید ردیف اعتباری بگیریم تا مشکل را حل کنیم.

ورناصری می‌گوید: متولی علاج بخشی سد مسجدسلیمان وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان هستند، اما این سازمان به تنهایی از قادر به رفع این مسئله مهم نیست و انتظار می‌رود وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های ملی مربوط پای کار بیایند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار