تحقق ۹۹.۵ درصدی برنامه تولید فجر انرژی در سال ۱۴۰۱

تاریخ انتشار: دوشنبه 21 فروردین 1402 | 10:52 ق.ظ
تحقق ۹۹.۵ درصدی برنامه تولید فجر انرژی در سال ۱۴۰۱ مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس از تحقق ۹۹.۵ درصدی برنامه تولید فجر انرژی در سال ۱۴۰۱ خبرداد.

علی زال خانی در تشریح کارنامه این شرکت در سالی که گذشت، اظهار کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال ۱۴۰۱ همچون سال‌های گذشته قدم‌های موثری برای حمایت از ساخت داخل برداشته است. فجر انرژی در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل ۱۰ تفاهم‌نامه و ۴ قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان با ارزش بیش از ۱۲۰۰ میلیارد ریال و ۱۸۰ هزار یورو منعقد کرد.

 

وی افزود: این شرکت تا پیش از این نیز با حمایت از ساخت داخل بیش از ۱۵۰۰ قطعه و ۱۳ ماده شیمیایی را داخلی سازی کرده و از خروج ۴۰ میلیون دلار جلوگیری و در هزینه‌های خود ۳۷۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی کرده است.

زال خانی تصریح کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال ۱۴۰۱ بیش از ۶.۳ میلیون مگاوات ساعت برق، ۵.۸ میلیون تن بخار، ۴۰۶ میلیون نرمال متر مکعب گاز ازت، ۲۷۳ میلیون نرمال متر مکعب گاز اکسیژن، ۸.۷ هزار تن اکسیژن مایع، ۴۵.۹ میلیون متر مکعب آب اسمز معکوس RO)) و ۱۵.۲ میلیون متر مکعب آب بدون املاح DM)) تولید و به مشتریان خود تحویل داده است.

وی ادامه داد: این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست بیش از ۵.۱ میلیون مترمکعب پساب صنعتی را تصفیه نموده که بخش مهمی از آن نیز در آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بیش از ۹۹.۵ درصد از برنامه تولید فجر انرژی (نسبت برنامه عملیاتی به برنامه مصوب) در سال گذشته محقق شده که این موضوع نشانگر تلاش پیوسته مدیران و کارکنان شرکت بوده است.

زال خانی افزود: با بهره‌گیری از پروژه RO.Reject توانستیم در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب در مصرف آب خام صرفه‌جویی کنیم. همچنین از ابتدای راه‌اندازی این پروژه (سال ۱۳۹۵) مجموعا شرکت فجر بیش از ۶۰ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه‌جویی کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۴۰۱ طرح توسعه پست ۴۰۰ کیلوولت را آغاز کرد، گفت: این طرح به منظور افزایش ظرفیت تبادل برق این شرکت با شبکه سراسری آغاز شده که تا پایان سال گذشته بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: همچنین کمیته مدیریت منابع آب در سال گذشته بیش از یک میلیون متر مکعب در مصرف آب خام صرفه‌جویی کرده و مقدار آب صرفه‌جویی از روش‌های ارائه شده این کمیته از ابتدای تاسیس آن (مرداد ۹۷) تا پایان ۱۴۰۱ به بیش از ۴ میلیون مترمکعب بوده است.

زال خانی افزود: همچنین این شرکت به منظور مدیریت شرایط اضطراری احتمالی، خط لوله سیال Heavy End را با کار شبانه‌روزی، تنها در مدت کمتر از ۳۰ روز راه‌اندازی کرده است. خط لوله انتقال محصول برش سنگین نفتا (Heavy End) شرکت پتروشیمی بوعلی به شرکت فجر انرژی خلیج فارس به طول ۳.۵ کیلومتر، قرار است محصول برش سنگین (نفتا) را در شرایط اضطراری برای جایگزینی سوخت گازوئیل تامین کند.

وی بیان کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس در بیست و پنجمین همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر کشور (IMI ۱۰۰) نیز رتبه اول از نظر شاخص بازده فروش در گروه انرژی و رتبه چهارم از نظر رشد فروش را در میان ۵۰۰ شرکت بزرگ برای سال ۱۴۰۰ کشور کسب کرد.

زال خانی اظهار کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سیزدهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران به عنوان اولین شرکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی توانست تندیس زرین ملی مدیریت مالی را کسب کند. این نخستین بار است که یک شرکت در این حوزه به تندیس زرین مدیریت مالی دست پیدا می‌کند.

وی گفت: همچنین شرکت فجر انرژی خلیج فارس در نهمین جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی تقدیرنامه ۵ ستاره را کسب کرد و ارزیابی‌های میدانی این جایزه به مدت ۳ روز در این شرکت برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم شرکت فجر تزریق بیش از ۵۰۰ مگاوات برق لحظه‌ای در فصل‌های گرم سال به شبکه سراسری برق بوده که این فعالیت اثرگذار در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجام می‌شود.

زال خانی بیان کرد: این اقدام در سال ۱۴۰۱ همانند سال‌های گذشته با تقدیر وزیر نیرو همراه بوده و فجر انرژی در ماه‌های گرم ۱۴۰۱ بیش از ۱.۵ میلیون مگاوات ساعت برق را به شبکه سراسری ارسال و نسبت به برق رسانی به هموطنان به ویژه مردم ساکن در استان خوزستان اقدام کرده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار