کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف آب و انرژی در سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد

تاریخ انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1402 | 10:17 ق.ظ
کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف آب و انرژی در سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد سلسله کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف آب و انرژی با حضور کارکنان و فرزندان در مرکز رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان در پیک تابستان برگزار شد.

این کارگاه ها با همکاری مجموعه رصدخانه آب و انرژی سازمان در راستای اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی و آموزش همگانی برگزار شد.

 مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان و مجری طرح داناب، آب را مظهر زندگی عنوان کرد و افزود: حفاظت و نگهداری از منابع آب یک تکلیف همگانی است و هر سازمان باید با استفاده از ظرفیت های موجود، نسبت به این مهم احساس وظیفه کند.

“مهدی عظیمی فر” با اشاره به تاثیرپذیر بودن کودکان و نوجوانان، تاکید کرد: ضروری است فرهنگ مصرف بهینه آب در جامعه از پایه شروع و نهادینه شود چرا که این طیف آینده سازان این مرز و بوم هستند.

وی با اشاره به این که مسئله کمبود آب در سراسر جهان به بحرانی عمومی تبدیل شده است گفت: هدف از برگزاری این نشست ها، ایجاد حساسیت و مسئولیت در ذینفعان به عنوان سفیران آب نسبت به صرفه جویی در مواجهه با خشکسالی با رعایت و اصلاح الگوی کشت و استفاده از شیوه های نوین آبیاری برای مقابله با  بحران کم آبی است.

مجری طرح داناب بر لزوم تداوم کارگاه های آموزش صرفه جویی آب، در سال جاری تاکید کرد .

در پایان، متخصصان سازمان نسبت به ارایه گزارش از وضعیت منابع آب استان اقدام و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار