نیشکر امیرکبیر به جمع سازندگان «کارنده نیشکر» پیوست

تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 شهریور 1402 | 08:24 ق.ظ
نیشکر امیرکبیر به جمع سازندگان «کارنده نیشکر» پیوست مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در مراسم رونمایی کارنده نیشکر، ساخت و بومی‌سازی دستگاه نیمه مکانیزه کارنده نیشکر را اقدامی مؤثر در افزایش بهره‌وری و خودکفایی صنعت نیشکر دانست.

با حضور مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، از دستگاه نیمه مکانیزه «کارنده نیشکر» با طراحی و ساخت متخصصان نیشکری در کشت و صنعت امیرکبیر رونمایی شد.

پیشتر نیز کشت و صنعت‌های امام خمینی‌(ره) و سلمان فارسی موفق به ساخت این دستگاه شده بودند؛ از این دستگاه در عملیات کشت مکانیزه نیشکر استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در مراسم رونمایی کارنده نیشکر، ساخت و بومی‌سازی دستگاه نیمه مکانیزه کارنده نیشکر را اقدامی مؤثر در افزایش بهره‌وری و خودکفایی صنعت نیشکر دانست.

همچنین، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر نیز در این مراسم، کیفیت همپوشانی قلمه‌های نی و کشت منظم را دو ویژگی مهم دستگاه کارنده نیشکر عنوان کرد که تأثیر به‌سزایی در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری دارد.

به گفته مهندس همدان نژاد، توسعه ساخت این دستگاه که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن در نیشکر امیرکبیر انجام شده در دستور کار این شرکت قرار دارد.

بر اساس این گزارش، استفاده از دستگاه‌های کارنده نیشکر به‌عنوان جایگزینی برای کشت دستی، می‌تواند به توسعه و بهبود صنعت نیشکر کمک و نقش مهمی در افزایش تولید و بهره‌وری این صنعت ایفا کند.

هم‌اکنون، کشت نیشکر عمدتا به‌صورت دستی انجام می‌شود؛ این کشت به دلیل شرایط آب‌وهوایی خوزستان در تابستان، بسیار سخت و طاقت‌فرساست و حرکت به سمت کشت مکانیزه، باعث می‌شود علاوه‌بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهره‌وری نیز افزایش یابد.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار