مدعی العموم می تواند برای حق آب خوزستان ورود کند

سیمین غافلی
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۰ ق٫ظ
مدعی العموم می تواند برای حق آب خوزستان ورود کند بعضی قوانین به شدت در مجلس تصویب می شوند ولی متاسفانه در ادامه اصلاح و عوض می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد در نشست کانون وکلای خوزستان بیان داشت: برای گرفتن حق آب استان، می توان از طریق راههای قانونی اقدام کرد و به نتایج مفیدی دست پیدا کرد. مدعی العموم نیز می تواند با اعلام جرم ورود کند و یکی از مشکلات اساسی خوزستان حل شود.
عضو کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب طرح لایحه “کودک آزاری” در مجلس که خلاف نظر عده ای از نمایندگان، در شرایط کنونی کشور بوده است، اظهار کرد: هر چند کشور در شرایط بحران و تحریم قرار دارد، با پیگیری کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، به این مهم‌دست پیدا کردیم. ایراداتی نیز به ماده ۱۱ و ۱۲ این طرح وارد بود که اصلاح شد.
وی در خصوص صنعت نیشکر و اینکه گفته می شود این صنعت آب زیادی مصرف می کند و به صرفه نیست، بیان کرد: با تعطیل شدن این صنعت، مزارع زیادی خشک، و ۲۰ هزار نفر که به طور مستقیم از این صنعت، منتفع می شوند بیکار خواهند شد. حقوقدانان و وکلا باید با ابزار قانون چاره اندیشی کنند.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، اذعان کرد: در بحث قانون گذاری نیاز به تحمل و تدبر و نظرات کارشناسانه داریم، خیلی از لوایح خام و با مشکلات ابتدایی مطرح می شوند. کانون وکلای استان خوزستان، جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور دارد، همه کمک کنیم که قوانین به درستی وضع شوند. طرح پذیرش و آموزش وکالت، در کمیسیون حقوقی  قضایی برای تحقیق و کار کارشناسی فرستاده شده است و مرکز پژوهش های مجلس روی آن کار می کند.
وی در پایان خطاب به وکلای حاضر در این نشست، بیان داشت: شما نیز کار گروهی تشکیل دهید و مشکلاتی که به این پیش نویس وارد هست را ارائه دهید و به ما اعلام کنید. با انتقاد کردن در محافل خصوصی، مشکلات حل نخواهند شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار