تولیدات عشایری باید مستقیم به دست مصرف کنندگان برسد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۴ ق٫ظ
تولیدات عشایری باید مستقیم به دست مصرف کنندگان برسد وزیر جهاد کشاورزی گفت: با راه اندازی و تکمیل زنجیره های ارزش و تولید و رفع نیازهای عشایری باید تلاش کنیم محصولات در کمترین فاصله و بی واسطه به دست مصرف کننده نهایی برسد.

محمود حجتی روز(شنبه)، در حاشیه گردهمایی سراسری مدیران تشکل‌ها و مسئولان امور عشایر کشور اظهار داشت: در سال‌های اخیر حرکت‌ها و اقدامات خوبی در بخش عشایر کشور انجام شده، اما آنچه که باید صورت گیرد، در مقابل آنچه که انجام شده بسیار زیاد است؛ به عبارتی نارسایی‌ها و کمبودهای زیادی در بخش کشاورزی داریم.
وی خطاب به تولیدکنندگان و مسئولان عشایر کشور تصریح کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی در خدمت کشاورزان هستند و امیدواریم با همکاری یکدیگر و پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم اهدافی را که تعیین کرده‌ایم، تحقق ببخشیم.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر افزود: امسال، سال آبی بسیار خوبی را پشت سر می‌گذاریم. متأسفانه در کنار این نعمت‌های الهی، خسارت‌هایی نیز به اقشار جامعه شهری، روستایی، عشایری و محصولات آنها وارد شده است.
وی درباره خسارت نهایی سیلاب ها به بخش کشاورزی گفت: این رقم بارها از سوی مسئولان مختلف اعلام شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت مصوبات بسیار خوبی برای آسیب‌دیدگان سیل اخیر در بخش کشاورزی داشته است، تصریح کرد: این مصوبات تاکنون در بخش کشاورزی سابقه نداشته، به خصوص اینکه دولت اکنون با محدودیت‌های بسیاری مواجه است.
به گفته حجتی، مصوبات مذکور به ستاد حوادث استان‌ها ابلاغ شده تا پرداخت‌ها انجام گیرد.
وی با بیان اینکه جامعه عشایر، روند رو به رشد و توسعه‌ای را تجربه می‌کند، افزود: در تولید محصولاتی مثل گوشت و پشم و پوست، دستاوردهای خوبی حاصل شده و ما باید بتوانیم این محصولات را در زنجیره تولید قرار دهیم تا حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گیاهان دارویی و صنایع دستی، از دیگر حوزه‌های قابل توجه در عشایر است، اظهار داشت: با توجه به ساز و کارهایی که امروز فراهم شده، باید از ظرفیت‌ها استفاده کرده و این ظرفیت‌ها را تبدیل به ثروت ملی کنیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار