اختیارات وزارت جهادکشاورزی در حوزه بازرگانی به وزارت صمت منتقل شد/تعلیق ۲ساله قانون انتزاع

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۱ ق٫ظ
اختیارات وزارت جهادکشاورزی در حوزه بازرگانی به وزارت صمت منتقل شد/تعلیق ۲ساله قانون انتزاع قائم‌مقام وزیر صمت گفت: همه اختیارات وزارت جهادکشاورزی در حوزه بازرگانی به وزارت صمت منتقل شد.

حسین مدرس خیابانی در نخستین نشست خبری خود به‌عنوان قائم‌مقام وزارت صمت، با اشاره به قدرت رسانه در جنگ اقتصادی اظهار کرد: امروز در سه جهت شبهه‌افکنی، القائات غلط و ابهام‌آفرینی دشمن، رسانه می‌تواند این حربه دشمن را خنثی کند و من اطمینان می‌دهم ساختار جدید بازرگانی کشور از ظرفیت رسانه‌ها استفاده حداکثری را داشته باشد.

قائم‌مقام وزیر صمت در خصوص تغییرات ساختاری جدید در حوزه بازرگانی ادامه داد: با توجه به مسئولیت سنگین وزارت صمت که از ۴ وزارت صنایع سنگین، معادن، صنعت و بازرگانی تشکیل شده بود و در شرایط امروز کشور ریاست جمهوری و وزیر صمت تأکیدات ویژه‌ای برای تمرکز بر موضوع بازرگانی داشتند، ساختار قائم‌مقامی وزارت صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی شکل گرفت و دستگاه‌های مرتبط با آن شامل بازرگانی داخلی و خارجی به‌همراه شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام ذیل این ساختار قرار گرفتند.

وی گفت: همچنین در هفته گذشته یک تصمیم جدید اتخاذ شد و قانون تمرکز در وزارت جهاد کشاورزی که در سال ٩١ مصوب شده بود، به‌مدت ٢ سال تعلیق شد.

مدرس خیابانی اضافه کرد: در سال ٩١ به‌دنبال قانون تمرکز در وزارت جهاد کشاورزی، تنظیم بازار محصولات کشاورزی و صنایع تبدیل، صادرات و واردات این اقلام و حتی تعرفه‌گذاری‌های این کالاها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته بود ولی با مصوبه شورای عالی اقتصادی و سران قوا، این اختیارات به وزارت صمت و ساختار جدید این وزارتخانه بازگشت.

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی ادامه داد: با توجه به اینکه بر اساس قانون وزارت جهاد کشاورزی موظف بود هرساله ١� درصد از وابستگی غذایی و محصولات کشاورزی ما به خارج کشور کاسته شود، برای تمرکز این وزارتخانه بر حمایت از تولید و خودکفایی کشور، این مصوبه تصویب شد و تمامی اختیاراتی که در سال ٩١ از وزارت صمت منتزع شده بود به وزارت صمت بازگشت.

مدرس خیابانی در پاسخ به این سؤال که آیا با این تصمیم تشکیل وزارت بازرگانی منتفی شده است یا خیر گفت: این ساختار جدید در قالب قائم‌مقام وزارت صمت در امور بازرگانی تشکیل شده و وظیفه بازرگانی کشور به‌عهده این ساختار گذاشته شده است ولی در مورد تشکیل وزارت بازرگانی یا ایجاد معاونت اقتصادی در ریاست جمهوری باید منتظر تصمیم مجلس و نهادهای دیگر باشیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار