با راه‌اندازی يك توربوكمپرسور جديد توسط متخصصان نفت و گاز آغاجاری

ظرفیت ایستگاه تزریق گاز پارسی ۴۰ درصد افزایش یافت

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۵ ق٫ظ
ظرفیت ایستگاه تزریق گاز پارسی ۴۰ درصد افزایش یافت با هدف افزایش ۴۰ درصدی تزریق گاز به میدان نفتی پارسی و همچنین امکان تزریق در میدان نفتی پرنج­، یک دستگاه توربوکمپرسور با توان نامی ۱۷ مگاوات از نوع سه محوره به عنوان ردیف چهارم ایستگاه تزریق گاز ۷۰۰ پارسی توسط متخصصان مناطق نفت‌خیز جنوب راه‌­اندازی شد.   به گزارش کشاورزیرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفت‌خیز، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری با […]

با هدف افزایش ۴۰ درصدی تزریق گاز به میدان نفتی پارسی و همچنین امکان تزریق در میدان نفتی پرنج­، یک دستگاه توربوکمپرسور با توان نامی ۱۷ مگاوات از نوع سه محوره به عنوان ردیف چهارم ایستگاه تزریق گاز ۷۰۰ پارسی توسط متخصصان مناطق نفت‌خیز جنوب راه‌­اندازی شد.

 

به گزارش کشاورزیرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفت‌خیز، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری با بیان این خبر اظهارداشت: این ردیف دارای تنها توربین سه محوره در سطح مناطق نفت‌خیز جنوب است که ظرفیت ایستگاه تزریق گاز ۷۰۰ پارسی را حدود ۴۰ درصد افزایش داده و امکان تزریق در میدان پرنج را نیز فرآهم آورده است.

 

مهندس پژمان قضائی­‌پور گفت: راه‌اندازی و بکار­گیری این توربوکمپرسور به واسطه تحریم‌­ها میسر نشده بود و بسیاری از سیستم‌­ها و بخش‌­های این توربوکمپرسور دارای نواقص بود، به‌نحوی که امکان راه‌اندازی و کارکرد مستمر آن بدون پشتیبانی فنی و قطعاتی سازنده اصلی بسیار مشکل و امکان ناپذیر به نظر می‌رسید.

 

وی تصریح کرد: با استفاده از توان نیروهای متخصص و متعهد، بسیاری از سیستم‌­های این توربوکمپرسور و قطعات آن بازطراحی و یا تغییر طراحی شد و نقص‌­های این ماشین با تکیه بر دانش فنی‌ و مهندسی موجود در سطح مناطق نفتخیز جنوب بر طرف شد و در ابتدای سالی که مزین به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است، این توربوکمپرسور راه اندازی و بدون اشکال در سرویس عملیاتی قرار گرفت.

 

مهندس قضائیپور گفت: راه­‌اندازی این توربوکمپرسور با استفاده از توانمندی و دانش کارشناسان و متخصصان شرکت بهره­‌برداری نفت و گاز آغاجاری در بخش‌­های تعمیرات مکانیک، برق، ابزاردقیق، راه‌اندازی و فرآیند  وهمچنین مشارکت مدیریت تولید  شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، بدون حضور شرکت سازنده و هزینه ارزی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد، بطوریکه این اقدام جهادی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال صرفه­‌جویی مستقیم دربر داشته است.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌­برداری نفت و گاز آغاجاری خاطرنشان ساخت: ایستگاه تزریق گاز ۷۰۰ پارسی یکی از راهبردی‌ترین ایستگاه‌­های تزریق گاز در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که امکان تزریق گاز در میدان نفتی پارسی را فرآهم می‌آورد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار