فولاد اکسین خوزستان همواره بر آموزشهای تخصصی و مهارت محور تاکید ویژه دارد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵ ب٫ظ
فولاد اکسین خوزستان همواره بر آموزشهای تخصصی و مهارت محور تاکید ویژه دارد رضا آبدیده، مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت فولاد اکسین خوزستان در گفتگو با نشریه مسیر اوج برنامه های آموزشی و افزایش بهره وری سازمانی در شرکت فولاد اکسین خوزستان را تشریح کرد: عملکرد اکسین در سال ۱۳۹۹ نشان می دهد که علاوه بر برنامه ریزی به منظور ارائه ۳۵ هزار نفرساعت برنامه آموزشی برای پرسنل، خانواده های آنها نیز با پیروی از الگوهای مورد نظر توانسته اند بر دانش و تخصص خود بیفزایند. راه اندازی سامانه «LMS» (آموزشهای آنلاین) یکی از برنامه های مهمی است که طی سال جاری و به منظور تسهیل فعالیت های شرکت در شرایط شیوع ویروس کرونا اجرا شده است. این برنامه، با راه اندازی بزرگترین کتابخانه دیجیتال تا پایان سال، می تواند موقعیت آموزشی فولاد اکسین خوزستان در منطقه خاورمیانه را منحصربه فرد کند.

آموزش مستمر در راستای توسعه
منابع انسانی یکی از ماموریت هایی است که بسیاری از شرکت های بزرگ و استراتژیک آن را یک اولویت و ضرورت می دانند. با این حال، شرکت های فولادی برای تنظیم الگوهای مورد نیاز آموزشی، از معیارهای مشخصی بهره می گیرند که عمدتا مطابق با استانداردهای آموزشی «ISO» هستند. استانداردهای فوق به چهار مرحله تقسیم میشوند: نیازسنجی، تدوین برنامه آموزشی، اجرا و پایش اثربخشی.

آموزش در قالب مفاهیم
فولاد اکسین خوزستان، به عنوان یک شرکت بدیع و خلاق که همواره بر آموزشهای تخصصی و مهارت محور تاکید ویژه داشته است، ضمن تشریح و تبیین راهبردهای آموزشی به منظور ارتقای دانش و تخصص پرسنل، تحقق سودآوری محصول را در لوای آموزش و آگاهی پرسنل می داند. ارائه آموزش های تخصصی منطبق با شرح وظایف پرسنل پیش گفتاری است که فولاد اکسین در زمینه مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی ارائه میدهد تا در این زمینه، بر اساس نیازسنجی های آموزشی، بتواند راهبری آن را تدوین، برنامه ریزی و اجرا کند.

واحد آموزش به دو بخش برنامه ریزی آموزشی و اجرای آن تقسیم بندی می شود. تقسیم بندی فوق، در کنار تعریف فرایند آموزش شامل تعیین نیازهای یادگیری، طراحی خدمات یادگیری، پایش آمار، پایش آموزش های انجام شده و ارزش یابی اثربخشی، تضمینی برای تحقق برنامه های آموزشی فولاد اکسین است.

آموزش در آینه آمار
در سال ۱۳۹۸، با آموزش حدود ۳۲هزارنفرساعت، دستاورد مهمی در این زمینه حاصل شد. بر اساس برنامه ریزی استراتژیک صورت گرفته در سال ۱۳۹۹، اجرای ۳۵ هزار نفرساعت آموزش های عمومی و تخصصی مهارت محور شاخص گذاری شده است. بنابراین سال جاری به عنوان سال آموزش های مهارت محور و کارگاهی شناخته می شود. آمار عملکردی در همین زمینه طی سال گذشته نشان میدهد که به رغم وجود شرایط کرونایی و محدودیت های ناشی از آن، بخش قابل توجهی از برنامه های آموزشی برای پرسنل مجموعه تحقق یافته است. عمده آموزش های تخصصی در این زمینه شامل فرایند تولید، تعمیرات و نگهداری، برنامه ریزی نت، برق و اتوماسیون، نرم افزار و بسیاری موارد دیگر می شود. اساس برگزاری دوره ها بر بازآموزی تخصصها و چالش های پیشِروی کارخانه استوار است. به همین منظور، فولاد اکسین در سال ۱۳۹۹ بر آموزش های مهارتی و کارگاهی پرسنل تاکید دارد تا از این طریق و مطابق با نیازهای فنی کارخانه، بتواند پرسنل مجموعه را از نظر دانش و تخصص ارتقا دهد.

آموزش در ساحت خانواده پرسنل
یکی از دستاوردهای مهم مجموعه، به ویژه در دوران محدودیت کرونا، راه اندازی سامانه آموزشهای مجازی (LMS) است. با راه اندازی این سامانه، عملا امکانی ایجاد شد که بتوان علاوه بر ارائه آموزش های آنلاین و آفلاین به پرسنل، خانواده های محترم آنان را نیز آموزش داد. به همین منظور و با مشارکت سازمان جهاد دانشگاهی استان خوزستان، چهل دوره آموزشی مهارت محور مجازی برای خانواده های پرسنل برنامه ریزی و اجرا شد. همچنین با هدف افزایش بهره وری سازمانی از طریق ایجاد آرامش و ثبات در کانون خانواده، واحد آموزش اقدام به انعقاد قرارداد با سه مرکز مشاوره روانشناسی به منظور ارائه خدمات به پرسنل و خانواده آنها کرده است. علاوه بر آن، برگزاری مسابقه و طرح کتابخوانی ویژه خانواده پرسنل از جمله برنامه های سال جاری واحد آموزش محسوب می شود.

چشم انداز و دستاوردهای بدیع
راه اندازی کتابخانه دیجیتال یکی از بزرگترین پروژه هایی است که با اتصال آن به دیتا بیس های معتبرترین کتابخانه های مجازی دنیا، امکان تحقیق، پژوهش و دستیابی به دادههای بین المللی مهیا میشود. تحقق پروژه فوق یکی از دستاوردهای مهمی است که می تواند منجر به سالی پرشکوه و پررونق در زمینه برنامه های آموزشی شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار