تقدیر آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از کادر درمان و ستاد کرونا استان/دعوت به پویش نه به عید دیدنی و دید و بازدید ها

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۷ ب٫ظ
تقدیر آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از کادر درمان و ستاد کرونا استان/دعوت به پویش نه به عید دیدنی و دید و بازدید ها در پی دعوت استاندار خوزستان از بزرگان، علما، شیوخ و نخبگان در راستای مشارکت در امر فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی و منع دید و بازدیدهای عیدانه حضرت آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این راستا پیامی صادر کرد، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام حضرت آیت الله عباس کعبی

نماینده مردم خوزستان و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری

در آستانه عید سعید فطر

قال الامام ابوجعفر الصادق علیه السلام فی وداع شهر رمضان:

اللَّهُمَّ وَ أَسْأَلُکَ بِرَحْمَتِکَ وَ طَوْلِکَ وَ عَفْوِکَ وَ نَعْمَائِکَ وَ جَلالِکَ وَ قَدِیمِ إِحْسَانِکَ وَ امْتِنَانِکَ أَنْ لا تَجْعَلَهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنَّا لِشَهْرِ رَمَضَانَ حَتَّى تُبَلِّغَنَاهُ مِنْ قَابِلٍ عَلَى أَحْسَنِ حَالٍ

ماهمبارکرمضانفرصتیاستبرایاینکه آموزه هایاسلامنابمحمدی برپایهمکتباهلبیت)علیهم السلام(بیشترعملیاتیشود.

 

یکیازاینآموزه هاتلفیقماهرانهوزیبابینعقلانیت،تدبیر،حکمتومصالحاجتماعیازیکسوومهر،محبتوپیوندهای جامعهوپایانکینه ها،نفرتها،دشمنیهاودعواهایدرونی از سوی دیگر است. ماه تقویت پیوندهایاجتماعیمیانخانواده ها،نزدیکانو اقوام وماهعفو،رحمتوگذشت، ماهصفایباطن ،توجهبه حقالناس،احیای حقوقعامه و رد مظالماست. ما در قنوت عید فطر می خوانیم «اللهم اهل الکبریاء و العظمه و اهل الجود و الجبروت و اهل العفو و الرحمه» این ویژگی ها در ماه مبارک رمضان باید در مومنان ایجاد شود، یعنی تواضع و فروتنی آنها بیشاز پیش شود .اینک کهدر آستانه جمع شدن سفره با فضیلت ماه مبارک رمضان هستیم، بار دیگر خداوند عزوجل را شاکر و سپاسگزاریم از اینکه عمری به ما کرامت فرمود تا ماه دیگریاز ایام و لیالی پرفیض رمضانو لیالی مبارک قدر را درک نماییم. از سوی دیگر در آستانه عید بزرگ فطر هستیم. عید سعید فطر در واقع جشن حیات طیبه است؛عید معنویت، تقوا و بندگی خداوند، عید برادری ایمانی و همبستگی امت اسلامی و تلاش برای تحقق حیات طیبه در زندگی و در یک کلام عید پاداش بندگی و انجام وظیفه الهی استو بدون شکعید فطر ،عید محمد و آل محمد علیهم السلام است و این روز را خداوند به عنوان روز کرامت، معنویتهای روزافزون و مجد امت اسلامی قرار داده و ان شاءالله عید فطر ،زمینه سازظهور حضرت صاحب الامر و الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد .اینجانب ضمن تبریک پیشاپیش این عید عظیم ،چند توصیه برادرانه به مردم شریف استان خوزستان دارم:


۱. از مردم عزیز و متدین استانخوزستانتقاضا دارم که چنانچه در نماز عید فطر شرکت می نمایند، ضمن توصیه به ادای فریضه مهم زکات فطریه، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و سرلوحه قراردادن توصیه های ستاد ملی و استانیمبارزه با بیماری کرونارا مدنظر قرار دهند.

۲ .از منظر دین، رعایت بهداشت عمومی، فردی، اجتماعی و محیطی برای حفظ جان خود و دیگران و مبارزه با آلودگی های ویروسی واجب شرعی است و سهل انگاری و بی مبالاتی در رعایت بهداشت اگر موجب ابتلای عده ای و فراگیر شدن آن شود،ضمان آور است. بنابراین توصیه می شود ضمن اجتناب از دید و بازدیدها و دورهمی های دسته جمعی در این عید شریف، نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های مسئولان بهداشت و درمان استان نیز اهتمام ویژه به عمل آید.

۳. اینجانب مجدداضایعه فقدان جمعی از مردم عزیز استان خوزستان بر اثر کرونا ویروس، رابه خانوادههای محترم و بستگان مکرم درگذشتگان،تسلیتو تعزیت عرض نموده و شفای عاجل بیمارانرا از خداوند متعال مسالت می نمایم.

۴. در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، بار دیگر بر تداوم مواسات ،همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه تاکید نموده و همگان را به تواصی به حق و صبر ،تقویت امید و همبستگی ملی و هم افزایی دعوت می نمایم.

۵. فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر از ستاد کرونای استانخوزستان ،مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، کادر بهداشتودرماناستان به ویژهپزشکان عزیز، پرستارانفداکار و کلیه دست اندرکاران، پرسنلو جهادگران عرصه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند خالصانه تقدیر و تشکر نمایم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

الاقل عباس کعبی

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار