۴۶۱ عدد تجهیزات و شیرآلات سرچاهی و درون‌چاهی تعمیر و بازسازی شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۴ ق٫ظ
۴۶۱ عدد تجهیزات و شیرآلات سرچاهی و درون‌چاهی تعمیر و بازسازی شد مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از تعمیر ۴۶۱ عدد تجهیزات و شیرآلات سرچاهی و درون‌چاهی(۳sv) در نیمه نخست امسال خبر داد. مهندس یونس عباسی‌لرکی گفت: این تجهیزات که اندازه و فشار مختلف داشته و از مدار عملیات خارج شده بودند در راستای تولید ایمن و پایدار تعمیر و […]

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از تعمیر ۴۶۱ عدد تجهیزات و شیرآلات سرچاهی و درون‌چاهی(۳sv) در نیمه نخست امسال خبر داد.

مهندس یونس عباسی‌لرکی گفت: این تجهیزات که اندازه و فشار مختلف داشته و از مدار عملیات خارج شده بودند در راستای تولید ایمن و پایدار تعمیر و بازسازی شده و مجدداً در چاه‌های بهره‌برداری و در حال حفاری و تعمیر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

وی افزود: تعمیر این تجهیزات در شرایط تحریم‌ و همه‌گیری کرونا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی به ثمر رسید و علاوه بر تحقق برنامه‌های پدافند غیرعامل در حوزه تخصصی حفاری و استمرار تولید نفت و گاز و ممانعت از توقف چاه‌های تولیدی شرکت‌های بهره‌برداری، بیش از ۳۳۲میلیارد ریال صرفه‌جویی به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: در بخش سطح‌الارضی این تجهیزات شامل ۴۱۷ عدد شیرآلات و تجهیزات سرچاهی با محدوده‌ی سایزی ۱۶/۱-۲ تا ۱۱ اینچ و با فشار کاری ۳ تا ۱۵ هزارپام و در تحت‌الارض ۴۴ عدد تجهیز شیرهای ایمنی درون چاهی (۳sv) با سایزهای  ۳٫۸۱۳ تا ۵٫۹۶۳ اینچ می‌باشد که در شرایط بحرانی و اضطراری نقش اصلی در توقف جریان و ایمن‌سازی چاه را به‌عهده دارند.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان ساخت: برخی از این تجهیزات مخصوص استفاده در چاه‌های با میزان هیدروژن سولفوره بالا (H2S TRIM) می‌باشد و در انحصار معدودی از شرکت‌های خارجی است که احیاء و بکارگیری مجدد اقلام مذکور نقش مهمی در نگهداشت و تولید ایمن و پایدار ایفا می‌کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار