اشتغالزایی از اهداف اصلی طرح آمایش سرزمین است

تاریخ انتشار: شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۰ ق٫ظ
اشتغالزایی از اهداف اصلی طرح آمایش سرزمین است رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از اهداف اصلی طرح آمایش سرزمین، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان‌ها است.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از اهداف اصلی طرح آمایش سرزمین، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان‌ها است.

احمد تشکینی روز جمعه در حاشیه نشست هماهنگی طرح آمایش صمت خوزستان، که با حضور مسوولان استانی سازمان صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی در اهواز برگزار شد بیان کرد: یکی از اهداف اصلی این طرح بحث اشتغالزایی است و متناسب با اهداف کلان اشتغال در کشور سهم صنعت، معدن و تجارت را در ایجاد اشتغال مشخص خواهیم کرد.

وی گفت: میزان اشتغال دراین بخش سالانه مشخص خواهد شد و این شاخص را در بین شهرستان های مختلف توزیع می کنیم.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای رسیدن به هدف اشتغال برنامه های مشخصی در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی خواهیم داشت.

تشکینی با اشاره به اینکه در بازه زمانی چهار ساله به اهداف این طرح خواهیم رسید بیان کرد: در آمایش صنعتی ، معدنی و تجاری به دنبال این هستیم که تخصیص منابع را عادلانه کنیم و اگر فعالیتی بر اساس این طرح نباشد در برنامه قرار نخواهد گرفت.

طبق اعلام وزارت صمت، دولت با اجرای طرح آمایش سرزمین، به بررسی طرح های اولویت دار صنعتی، معدنی و تجاری استان های مختلف در قالب یک سند می پردازد.

با تدوین این سند چشم انداز توسعه صنعتی معدنی و تجاری استان ها مشخص و با اجرای دقیق آن اهداف توسعه استان ها محقق می شوند.

براساس اعلام مسوولان وزارت صمت هم اکنون طرح آمایش در ۲۰ استان و ۴۵۰ شهرستان کشور به طور همزمان آغاز شده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار