بازگشت قیمت ۹۰ قلم دارو به قیمت‌های شهریور ۱۴۰۰

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۴ ق٫ظ
بازگشت قیمت ۹۰ قلم دارو به قیمت‌های شهریور ۱۴۰۰ معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از بازگشت قیمت ۹۰ قلم دارو به قیمت های شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.

بهرام دارایی گفت: بر اساس توافق با بیمه‌ها، پرداخت از جیب مردم برای ۹۰ قلم دارویی که با قیمت ارز نیمایی در نیمه دوم سال گذشته تأمین شد، به شهریور ۱۴۰۰ باز می‌گردد.

رئیس سازمان غذا و دارو متوسط افزایش قیمت دارو در کشور را کمتر از نرخ تورم عمومی دانست و گفت: افزایش قیمت دارو در سال ۱۴۰۰ به علت رشد هزینه‌های تولید بود اما بسیار کمتر از تورم عمومی جامعه است.

بهرام دارایی افزود: تغییر قیمت برخی اقلام دارویی که رسانه‌ای شده است ناشی از تغییر قیمت ارز است و در مقطعی مثل ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ ارز به دارو تعلق نگرفت یا در مقطعی به علت محدودیت منابع ارزی، ارز نیمایی به دارو تعلق گرفت.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در مقطعی مانند ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ ارز ترجیحی به دارو با تأخیر چند ماهه اختصاص یافت و در مقطعی به دلیل محدودیت منابع ارز ترجیحی، برای جلوگیری از کمبود دارو از منابع ارز نیمایی استفاده شد.

بهرام دارایی با اشاره به اینکه ارز نیمایی ماده مؤثره برخی از داروها نیز موجب رشد قیمت شده است، گفت: بعضی دیگر از داروها مانند داروی ناپروکسن که از ۲۸ هزار تومان به ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده، کاهش قیمت داشته اند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار