شهروندان اهوازی الگوی مصرف برق را تا پایان هفته جدی بگیرند

تاریخ انتشار: سه شنبه 18 مرداد 1401 | 10:41 ق.ظ
شهروندان اهوازی الگوی مصرف برق را تا پایان هفته جدی بگیرند مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به ضرورت رعایت الگوی مصرف برق ، گفت: امروز سه‌شنبه و روزهای آینده شاهد دمای ۵۰ درجه و یا بالاتر در خوزستان خواهیم بود، لذا از مشترکان برق اهواز درخواست می‌کنیم با رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی حداکثری مانع از بروز حادثه احتمالی روی شبکه برق شوند.

عبدالحمید عباس شیاری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار بیان کرد: از مشترکان درخواست می‌شود با رعایت الگوی مصرف و خاموش کردن لوازم غیرضروری و صرفه جویی حداکثری یاریگر تلاشگران صنعت برق در روزهای پیش رو باشند.

وی ادامه داد: بیشتر حوادث اتفاقاتی روی شبکه برق در کلانشهر اهواز، در ساعت‌های پیک و یا اوج مصرف (ساعت ۱۲ تا ۱۸ ، و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ ) رخ می‌دهد.

وی گفت: بررسی میدانی حوادث ثبت شده نشان می‌دهد که این حوادث بیشتر در مناطقی رخ می‌دهد که مصرف برخی مشترکان، بیش از الگوی مصرف است و در عمل بی توجه به توصیه های کارشناسان برق باعث بروز حادثه اتفاقاتی روی شبکه برق می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود: در این روزهای سخت کاری تلاشگران صنعت برق در راه رفاه و آسایش عمومی از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند؛ شهروندان با خاموش کردن حتی یک لامپ اضافی به عنوان نماد صرفه جویی ما را در وظیفه خدمت رسانی یاری دهند.

کلانشهر اهواز ۶۰۹ هزار مشترک برق دارد که ۵۵ هزار مشترک روستایی، ۸۵ هزار مشترک تجاری، ۲ هزار مشترک صنعتی، یک هزار و ۵۰۰ مشترک کشاورزی و ۲۵ هزار مشترک عمومی دارد.

امور برق شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون زیرنظر شرکت توزیع برق اهواز است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار