بیشتر شهرهای خوزستان مناسب ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی هستند

تاریخ انتشار: دوشنبه 12 دی 1401 | 09:56 ق.ظ
بیشتر شهرهای خوزستان مناسب ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی هستند مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه بیشتر شهرستان‌های خوزستان مناسب ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی هستند از صدور ۷ فقره جواز تاسیس طرح صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و صدور ۲۹ موافقت اصولی در این حوزه خبر داد. سید عباس موسوی، با تاکید بر اهمیت صنایع تبدیلی و نقش این صنایع […]

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه بیشتر شهرستان‌های خوزستان مناسب ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی هستند از صدور ۷ فقره جواز تاسیس طرح صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و صدور ۲۹ موافقت اصولی در این حوزه خبر داد.

سید عباس موسوی، با تاکید بر اهمیت صنایع تبدیلی و نقش این صنایع در ایجاد اشتغال اظهار کرد: شهرستان‌های خوزستان با توجه به زمینه تولیدات کشاورزی ظرفیت‌های متفاوتی دارند و از این رو هر شهرستان‌ متناسب با نوع تولیدی که در آن انجام می‌شود ظرفیت ایجاد صنایع تبدیلی دارد.

وی از صدور ۷ فقره جواز تاسیس طرح صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان خبر داد و افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های اندیمشک، اهواز، باوی، کرخه و گتوند اجرایی خواهند شد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: در صورت اجرایی شدن و نهایی شدن این طرح‌ها در استان اشتغال ۱۶۰ نفر فراهم خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه کل سرمایه ثابت این طرح‌ها حدود ۸۰۰ میلیارد ریال است، گفت: این طرح‌ها در زمینه تولید، بسته‌بندی سبزیجات و صیفی‌جات، احداث سردخانه و تولید انواع خوراک دام و طیور است.

وی همچنین از صدور ۲۹ موافقت اصولی طرح صنعتی صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در خوزستان خبر داد و عنوان کرد: این طرح‌ها در ۱۲ شهرستان استان اجرایی خواهند شد و با بهره برداری از آن ها زمینه اشتغال برای ۳۱۷ نفر فراهم می‌شود.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاران بخش صنایع تبدیلی کشاورزی خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری زمین و تغییر کاربری برای صنایع تبدیلی کشاورزی فقط باید روندهای قانونی طی شود و تغییر کاربری کاملا رایگان انجام می‌شود. همچنین تسهیلاتی برای حمایت از این سرمایه‌گذاران در این زمینه وجود دارد و مشاوره‌های فنی، اقتصادی و مالی کاملا رایگان نیز به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار