افزایش ۴.۸ درصدی مصرف برق در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه 18 تیر 1402 | 09:54 ق.ظ
افزایش ۴.۸ درصدی مصرف برق در خوزستان میزان مصرف برق در خرداد ماه امسال ۴.۸ درصد افزایش یافت.

 مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت:   در خرداد ماه سال جاری انرژی مصرفی با ۵ هزار و ۲۳۱ گیگاوات ساعت، ۴.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.
شادفر افزود: پیک مصرف در خرداد ماه ۱۴۰۲ با مصرف ۸ هزار و ۵۶۰ مگاوات نسبت به پیک بار سال قبل، ۵.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: در ماه گذشته  نیز ۴ هزار و ۹۴۵ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید که  از این مقدار برق تولیدی ۴۷ درصد در نیروگاه‌های برق‌آبی، ۵۲ درصد در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۱ درصد در نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.
مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: از ۲ هزار و ۵۷۱ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی، ۶۰ درصد توسط بخش خصوصی (شامل زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، فجر و غرب کارون) و ۴۰ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین، ماهشهر و دو‌کوهه) تولید و به شبکه تحویل شده است.
بر اساس این گزارش، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان با ورود نیروگاه گازی دوکوهه با ظرفیت ۳۰۵ مگاوات در بخش انتقال و فوق توزیع برابر با پانزده هزار و ۷۳۷ مگاوات شده است که از این میزان ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۹۴ مگاوات و در بخش حرارتی هفت هزار و ۳۵۵ مگاوات است. ظرفیت بخش نیروگاه تولید پراکنده DG (شامل نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های آبی و خورشیدی) نیز ۱۸۸ مگاوات است.
با توجه به شروع پیک مصرف، روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکین درخواست می‌کند که برای حفظ پایداری شبکه، با رعایت الگوی مصرف برق، خاموش کردن کولر‌های اضافی، استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعت پیک مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۲) صنعت برق را در خدمت‌رسانی مستمر همراهی نمایند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار