راه اندازی واحد‌های صنعتی در خوزستان براساس ارزش زنجیره‌های تولید

تاریخ انتشار: شنبه 4 شهریور 1402 | 08:42 ق.ظ
راه اندازی واحد‌های صنعتی در خوزستان براساس ارزش زنجیره‌های تولید مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان: راهبرد حوزه وزارت صمت برای راه اندازی واحد‌های صنعتی جدید، ایجاد ارزش در زنجیره‌های تولید است.
حمیدرضا فلاح زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت، گفت: ایجاد ارزش در زنجیره‌های تولید، راهبرد حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای راه اندازی واحد‌های صنعتی جدید است.
 
وی به شناسایی ۵ زنجیره اصلی در حوزه صنعت براساس قابلیت‌هایی که در خوزستان وجود دارد، اشاره کرد و افزود: این زنجیره‌ها باید از ابتدا و تامین مواد اولیه تا انتهای طرح و تولید محصول، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی داشته باشد.
 
فلاح زاده ادامه داد: محوریت کنونی کار تمرکز بر تکمیل زنجیره‌های ارزش افزوده استان است که علاوه بر توان تامین مواد اولیه و ارزش افزده بالا در دوره تولید، امکان صادرات نیز وجود داشته باشد.
 
مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان به تدوین برنامه ۵ ساله و مطابق با برنامه هفتم توسعه و همچنین برنامه‌ای یکساله اشاره و اضافه کرد: درحال حاضر ۱۲۰ طرح از سوی سازمان صمت طراحی شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.
 
وی می‌گوید: این طرح‌ها علاوه بر قرار داشتن در راستای تکمیل زنجیره‌های ارزش افزوده و داشتن قابلیت رقابت جهانی، امکان تامین مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها فراهم است.
 
فلاح زاده با بیان اینکه این طرح‌ها جنبه پیشنهاد به متقاضیان دارند، گفت: براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌هایی از جمله؛ صنعت، معدن و تجارت مکلف به صدور مجوز در مدت ۱۰ روز برای درخواست‌های ثبت شده در سامانه ملی مجوزها، بدون در نظر گرفتن اهلیت موضوع است.
 
وی صدور مجوز بدون بررسی‌های لازم را آسیب زا دانست و افزود: باید صدور مجوز‌هایی که منطبق بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های استان خوزستان و سرمایه گذاران است، ساماندهی شود و مکاتبه‌ها و پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام شده است و امیدواریم این مشکل حل شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار