تقویت زنجیره تولید گندم با کشت قراردادی

تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۹ ق٫ظ
تقویت زنجیره تولید گندم با کشت قراردادی رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: اجرای  کشت قراردادی برای تقویت زنجیره تولید گندم لازم می باشد. رییس سازمان در سومین جلسه کارگروه کشاورزی قراردادی گندم گفت: این طرح مهمترین و بزرگترین طرح عرصه تولید کشاورزی قراردادی است پیش از این نیز در محصولاتی مثل چغندر قند، کلزا و گوجه فرنگی نیز کشاورزی قراردادی اجرا […]

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: اجرای  کشت قراردادی برای تقویت زنجیره تولید گندم لازم می باشد.

رییس سازمان در سومین جلسه کارگروه کشاورزی قراردادی گندم گفت: این طرح مهمترین و بزرگترین طرح عرصه تولید کشاورزی قراردادی است پیش از این نیز در محصولاتی مثل چغندر قند، کلزا و گوجه فرنگی نیز کشاورزی قراردادی اجرا شد ولی وسعت و اهمیت محصول گندم بیش از محصولات دیگر است.

خدارحم امیری زاده با بیان اینکه رویکرد کشاورزی تغییر کرده و از حالت سنتی خارج شده افزود: تمهیدات ساختارهای این طرح از سوی وزارت درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: کشاورزی قراردادی نسخه جدید و تحول عظیمی است که در دنیا اجرا می شود.

امیری زاده با بیان اینکه این طرح در سال زراعی جاری به صورت آزمایشی در ۶ استان به اجرا در می آید تصریح نمود: مهمترین استان ، خوزستان است زیرا کانون کشت گندم کشور است.

وی یکی از مولفه های قدرت یک کشور را  تأمین امنیت غذایی عنوان و  اظهار داشت: ما مکلف هستیم این طرح را به نحو احسن اجرا کنیم .

امیری زاده ادامه داد: ظرفیت های زیادی در استان برای تولید محصولات کشاورزی وجود دارد و باید برنامه جامعی برای استفاده از این پتانسیل ها تدوین شود.

وی با بیان اینکه  در این طرح بیمه از اهمیت خاصی برخوردار است اضافه کرد: این طرح به کشاورزانی که از قدرت خرید پایینی برخوردار هستند تیز کمک شایانی خواهد کرد.

امیری زاده تصریح نمود: برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف  برنامه های فنی جدید و آموزش لازم است.

وی اظهار داشت: کشت قراردادی گندم برای تقویت زنجیره تولید گندم لازم می باشد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار