آنچه باعث قوام حرکت انقلاب اسلامی است فراموش نشود

تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۸ ق٫ظ
آنچه باعث قوام حرکت انقلاب اسلامی است فراموش نشود سردار شاهوار پور گفت: نباید بگذاریم آنچه باعث قوام حرکت انقلاب اسلامی است فراموش شود.

سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور  فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: نباید بگذاریم آنچه باعث قوام حرکت انقلاب اسلامی است فراموش شود و یکی از زیرساخت‌های مناسب برای تحکیم حرکت‌های انقلابی، پایگاه‌های بسیج مردمی و مساجد می‌باشند که باید تقویت شوند.

او با بیان اینکه ترویج معارف دین و میدان‌داری صحنه‌های انقلاب اسلامی نیز از دیگر نقش‌های برجسته پایگاه‌های مقاومت و مساجد در دوران‌های مختلف است، افزود: از روز‌های ابتدایی که پایگاه مقاومت شهید علم الهدی در این مسجد تاسیس شد، اولویت اول این پایگاه با رویکرد تفکر دینی و خدمت بی‌منت به مردم بود.

شاهوارپور با اشاره به اینکه تقویت تفکر و مکتب شیعه می‌تواند در حوزه حکمرانی برای نقش آفرینی مردم در عرصه‌های مختلف موثر باشد، تصریح کرد: مردم در دوران دفاع مقدس و سایر صحنه‌های انقلابی به صورت داوطلبانه و با علاقه وارد میدان جنگ سخت شدند و نقش آفرینی کردند و اکنون نیز با حضور در بسیج بازهم نقش برجسته‌ای در خدمت رسانی به جامعه دارند که در جریان سیل سال ۹۸ و مقابله با ویروس کرونا این نقش برجسته مشاهده شد.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: شهدای مساجد و محلات نیز مانند نظامیان آموزش دیده برای این مرز و بوم ایثارگری کردند که یکی از آن‌ها شهید والامقام حسین علم‌الهدی بود و انقلاب اسلامی باتوجه به روندی که طی می‌کند، باید بیش از گذشته به سمت تمدن‌سازی برود چرا که در دوران مختلف در کشور‌های اسلامی این اتفاق رقم خورده است.

این مقام مسئول ادامه داد: باید تلاش کنیم تا جمهوری اسلامی به عنوان تنها محور تمدن اسلامی معرفی شود که این امر از مساجد و محلات آغاز می‌شود و پایگاه‌های مقاومت باید در تراز انقلاب، نقش آفرین و فعالیت محور باشند. پایگاه‌های بسیج با تشکیل گروه‌های جهادی و حلقه‌های صالحین می‌توانند حوزه تربیتی را به دانشگاه و مدارس منتقل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده مدرس حوزه‌های علمیه و استاد دانشگاه‌های خوزستان نیز گفت: شناسایی و شناخت سیره شهدا از ضرورت‌های جامعه اسلامی است و الگوبرداری از زندگی و رفتار شهدا یکی از راه‌های موثر برای برون‌رفت ما از مشکلات است.

او افزود: بازسازی مسجد مرعشی از سال‌های گذشته آغاز و اکنون به لطف خیران و تلاش بسیجیان جهادگر به بهره‌برداری رسید و شهید علم الهدی شخصیتی بی نظیر داشت و در امر خودسازی فردی موفق بود و هیچگاه نمی‌توانست فردی عادی و خنثی باشد.

حجت الاسلام حسن‌زاده بیان داشت: شهید علم‌الهدی پس از عملیات هویزه به عنوان فرمانده سپاه هویزه در مهمانسرای استانداری خوزستان در حضور رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای حاضر شد و توضیحاتی درباره عملیات‌های احتمالی مطرح کرد که در آن دوران نقش موثری در پیروی رزمندگان اسلام در عملیات‌ها ایفا کرد.

مدرس حوزه‌های علمیه خوزستان تصریح کرد: این شهید والامقام مطالعات گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف داشت و همین امر وی را به فردی خاص و فرمانده‌ای برجسته تبدیل کرده بود او هیچگاه به دنبال تشریفات نبود و در نهایت با مظلومیت شهید شد.

حجت الاسلام علی عیدی  فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید علم‌الهدیگفت: این پایگاه بسیج از سال ۱۳۵۵ تاسیس شد و در دوران دفاع مقدس فعالیت‌های گسترده‌ای داشت، اما پس از آن در دوره کوتاهی دچار رکود شد که با تلاش فرمانده آن زمان پایگاه و همچنین همت هیات امنای مسجد، فعالیت آن مجدد آغاز شد.

او  افزود: سال ۱۳۸۸ نیز توسعه بنای مسجد آغاز شد و حدود ۱۰ سال پایگاه شهید علم الهدی سرگردان بود، اما با این وجود فعالیت‌های دینی، تربیتی و اقامه نماز هیچگاه مختل نشد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار