کشت گندم آبی و دیم در ۵۲۵ هزار هکتار زمین خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰ ق٫ظ
کشت گندم آبی و دیم در ۵۲۵ هزار هکتار زمین خوزستان بارندگی‌های سه هفته اخیر، شرایط را برای کشت ۱۶۷ هزار هکتار گندم دیم در خوزستان مهیا کرد تا نگرانی کشاورزان دیم کار تا حدودی زیادی برطرف شود.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اشاره به بارندگی های اخیر و فراهم شدن شرایط کشت دیم در ۱۶۷ هزار هکتار گندمزار استان گفت : با کشت گندم دیم در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مجموع کشت آبی و دیم این محصول راهبردی در خوزستان به رقم ۵۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.

تورج نوروزی  وضعیت رطوبت خاک در دیمزار‌های گندم در خوزستان را با توجه به مه آلودگی هوا مناسب توصیف کرد و افزود:خوشبختانه بارندگی‌های اخیر پس از فصل خشک پاییز، امید‌ها را برای کشت گندم دیم در استان زنده کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان ادامه داد: تداوم بارندگی‌ها در فصل زمستان با آنچه که هواشناسی پیش‌بینی کرده است می‌تواند مخاطرات گندمزار‌های دیم خوزستان را به حداقل برساند.

نوروزی افزود:به لطف الهی، با بارش‌های مناسب اخیر، سطح زیرکشت گندم آبی و دیم به میزان سال زراعی گذشته نزدیک شد.

پارسال با وجود خشکسالی شدید که در نیم قرن اخیر بی‌سابقه بیان شد حدود ۱.۲میلیون گندم در خوزستان برداشت شد و حدود یک چهارم حجم کل خرید تضمینی گندم در کشور در خوزستان محقق شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار