انجام بیش از دو هزار بازدید بهداشتی در هفته اول ایام نوروز ۱۴۰۱ توسط کارشناسان دامپزشکی خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۶ ب٫ظ
انجام بیش از دو هزار بازدید بهداشتی در هفته اول ایام نوروز ۱۴۰۱ توسط کارشناسان دامپزشکی خوزستان مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: در هفته اول تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۱ و اجرای طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی بالغ بر بیش از ۳ تن فرآورده خام دامی غ مدیرکل یربهداشتی در خوزستان ضبط و از این میزان بالغ بر یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم معدوم شد.

مصطفی کنارکوهی درباره فرایند بازرسی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی استان، اظهار داشت:‌در بازرسی‌های انجام گرفته در هفته اول نوروز سال ۱۴۰۱ تاکنون بیش از دو هزار و ۲۶۳ مورد بازدید از انواع واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی شامل مراکز بخش، سردخانه‌ها، مراکز قطعه‌بندی و بسته‌بندی و همچنین کشتارگاه‌های دام و طیور در سطح استان صورت پذیرفت است که براساس این بازدیدها ۲۸ مورد تخلف به مراجع قضایی ارجاع شده است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان ادامه داد: در همین راستا به بیش از ۷۱۳ واحد عرضه فرآورده خام دامی در سطح استان تذکرات بهداشتی داده شده است.

کنارکوهی افزود: فرآورده‌های خام دامی توقیفی مورد آزمایش و نمونه‌برداری قرار گرفته و بنابر نتیجه آزمایش‌، اجازه مصرف مشروط آن اخذ می‌شود در غیر این صورت فرآورده‌های مزبور معدوم خواهد شد.

وی همچنین درباره اقداماتی جهت کاهش تخلف در این بخش بیان کرد: برای کاهش میزان تخلف در مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی اقداماتی نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی، به‌کارگیری مسئولین فنی بهداشتی، پایش‌های دوره‌ای و خوداظهاری و بازدیدهای مشترک با سایر دستگاه‌های مرتبط انجام گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان همچنین اظهار کرد: در طی یک هفته اول نوروز ۱۳۹ کارشناس بهداشتی، دامپزشکی و ناظر شرعی در قالب ۵۴ گروه ثابت و سیار در سطح شهرهای خوزستان فعال خواهند بود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار