خریداری ۱۰۵ تن گندم از کشاورزان خوزستانی

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۳ ق٫ظ
خریداری ۱۰۵ تن گندم از کشاورزان خوزستانی ۱۰۵ هزار تن گندم و دانه روغنی کلزا به قیمت تضمینی در ۱۰ روز شروع برداشت این ۲ محصول راهبردی در خوزستان خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت:از این میزان خرید ۹۰هزار تن گندم و۱۵هزار تن دانه روغنی کلزا بوده است.

وی با بیان اینکه خرید گندم و کلزا در ۱۶۲ مرکز خرید تعاون روستایی و غله در خوزستان ادامه دارد افزود:برداشت و خرید این ۲ محصول در خوزستان در یک دوره ۴۰ روزه انجام می شود.

امید جهان نژادیان با اشاره به اینکه هم اکنون برداشت و خرید گندم و کلزا در مناطق جنوبی ، جنوب شرقی و شرق خوزستان در حال انجام است افزود:در روزهای آینده برداشت گندم و کلزا به مناطق مرکزی و غربی و سپس به شمال و شمال شرق استان کشیده خواهد شد.

سازمان جهاد کشاورزی خوزستان پیش بینی کرده است امسال در مجموع یک میلیون تن گندم و ۶۵هزار تن کلزا به قیمت تضمینی از کشاورزان خوزستانی خریداری شود.

پارسال میزان خرید تضمینی گندم در خوزستان ۱.۱ میلیون تن و کلزا اندکی بیش از ۱۰۰هزار تن بود.

قیمت تضمینی هرکیلوگرم دانه روغنی کلزا ۱۵۰هزار ریال و گندم ۱۱۵هزار ریال با احتساب جایزه است.

غله و خدمات بازرگانی خوزستان برای کشاورزانی که امسال کشت قراردادی گندم انجام دادند ومحصول خود را به سیلوهای استاندارد و کارخانه های آرد تحویل دهند ۴۰۰ریال به ازای هرکیلوگرم به عنوان هزینه حمل پرداخت خواهد کرد.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵میلیون تن محصولات زراعی ، باغی ، فراورده های دامی وعسل ، معادل ۱۴درصد کل تولیدات بخش کشاورزی کشور ، در جایگاه نخست قرار دارد.

در ۲ سال بروز خشکسالی ، کم آبی و ناکافی بودن آب ذخایر سدهای استان ، تولید بخش کشاورزی خوزستان حدود۲۵درصد کاهش یافته است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار