اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۷ ق٫ظ
اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در اهواز شهردار اهواز گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء به تدریج در مناطق مختلف این کلانشهر اجرا می شود.

 

 

رضا امینی درخصوص ساماندهی پسماندها و اجرای تفکیک زباله از مبداء گفت: کار‌های لازم برای دریافت وام ۴۰ میلیارد تومانی که دولت برای راه اندازی سایت صفیره اختصاص داده بود، انجام شده است.

وی افزود: پس از این مدت، شهرداری با پیمانکاران فعلی با شرایط جدید و اجرایی فرایند عملیاتی موردنظر قرارداد منعقد می‌کند و پیمانکاران براساس توافق‌هایی که انجام می‌شود، باید مخازن بزرگ زباله از سطح شهر جمع آوری شوند، زیرا باعث آلودگی شهر، نارضایتی برخی شهروندان، تجمع برخی جانداران و همچنین تجمع زباله گرد‌ها شده اند.

امینی بر جمع آوری زباله‌ها در ساعت مشخص و انتقال فوری به سایت صفیره تاکید کرد و ادامه داد: تفکیک زباله از مبداء که در بسیاری از شهر‌های کشور در حال اجرا است، در منطقه ۸ نیز به صورت آزمایشی آغاز شده و به تدریج در سایر مناطق اجرایی می‌شود.

شهردار اهواز با تاکید بر اطلاع رسانی در زمینه تفکیک زباله از طریق مدارس، مساجد، رسانه‌ها و… گفت: اپلیکیشن مربوط به جمع آوری زباله‌های خشک طراحی و در تلفن‌های همراه شهروندان نصب می‌شود و به شهرداری اطلاع می‌دهند تا خودرو‌های اختصاصی حمل بازیافت خشک شهرداری به درب منزل مراجعه کنند و پسماند‌ها را تحویل بگیرند.

به گفته امینی؛ پس دریافت زباله‌های خشک، مبلغی به عنوان هدیه به شهروندان تحویل داده می‌شود و زباله‌ها مستقیم به سایت صفیره منتقل خواهند شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار