پهلوگیری ۲۸ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر امام

تاریخ انتشار: سه شنبه 22 شهریور 1401 | 09:51 ق.ظ
پهلوگیری ۲۸ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر امام مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۸ فروند کشتی در مجتمع اقتصادی بندر امام خمینی (ره) پهلوگیری کردند.

امید جهان نژادیان می‌گوید: طی چند روز گذشته یک کشتی حامل گندم با ظرفیت ۷۰ هزار تن در این بندر اقدام به تخلیه محموله خود کرده و در حال حاضر نیز میزبان یک کشتی اقیانوس پیما با ظرفیت محموله ۱۰۰ هزار تن گندم هستیم که پس از اقدامات لازم و قانونی عملیات تخلیه و توزیع محموله آن آغاز شده است.

او با اشاره به ورود بیش از یک میلیون و ۷۴۰ هزار تن کالا در ۶ ماهه نخست سال گفت: از این میزان بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار تن مربوط به واردات کالای گندم و مابقی نیز واردات روغن خام بوده است.

به گفته مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان، تمام ظرفیت‌های موجود در استان برای استفاده حداکثری از زمان در جهت تسریع واردات و توزیع کالا‌های وارد شده استفاده می‌شود.

آقای جهان نژادیان گفت: روند ورود کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال ادامه خواهد یافت و کلیه محمولات پس از تخلیه از طریق دو شبکه حمل نقل ریلی و جاده‌ای به اقصی نقاط کشور منتقل خواهد شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار