عقد قرارداد آب برای کشت انواع محصولات در شمال خوزستان در ۴۷ هزار هکتار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 اردیبهشت 1402 | 10:12 ق.ظ
عقد قرارداد آب برای کشت انواع محصولات در شمال خوزستان در ۴۷ هزار هکتار مدیر امور مشترکان شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان گفت: تاکنون قرارداد بیش از ۴۷ هزار هکتار از انواع محصولات زمستانه و بهاره در شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی منعقد شده است. محمدرضا سپهری عمده محصولات زمستانه را گندم، چغندرقند، صیفی‌جات و کلزا عنوان کرد و افزود: آخرین آمار قراردادها بر اساس سامانه […]

مدیر امور مشترکان شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان گفت: تاکنون قرارداد بیش از ۴۷ هزار هکتار از انواع محصولات زمستانه و بهاره در شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی منعقد شده است.

محمدرضا سپهری عمده محصولات زمستانه را گندم، چغندرقند، صیفی‌جات و کلزا عنوان کرد و افزود: آخرین آمار قراردادها بر اساس سامانه عقد قرارداد شرکت حاکی است که کشاورزان منطقه بر اساس الگوی کشت انتخابی خود به میزان ۲۴ هزار و ۷۰۰ هکتار گندم، ۹ هزار هکتار صیفی جات، ۷ هزار هکتار چغندرقند و یک هزار و ۱۰۰ هکتار کلزا قرارداد آب بها بسته‌اند و قرارداد سایر محصولات از جمله پیاز، باقلا، سیب زمینی، شبدر و… نیز هر کدام با سطح زیر مشخص به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: تاکنون قرارداد حدود ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار محصول ذرت علوفه‌ای (بهاره) نیز در امور مشترکین شرکت منعقد شده است اما آمار سطح زیر کشت منطقه نشان می‌دهد که هنوز بیش از نیمی از ذرتکاران بهاره برای عقد قرارداد آب بها مراجعه نکرده‌اند.

سپهری از کشاورزان خواست برای عقد، تکمیل و یا اصلاح قرارداد آب بهای زمستانه و بهاره خود حداکثر تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری به دفاتر امور مشترکین شرکت در دزفول، شوش و منطقه پای پل مراجعه کنند تا مشمول جریمه‌های قانونی نشوند.

وی همچنین از ثبت قراردادهای سالانه سال گذشته به میزان بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار در سامانه عقد قرارداد مشترکین خبر داد و گفت: محصولات سالانه را باغات مرکبات، گل رز، گل فصلی، گیاهان داروئی و یونجه تشکیل می‌دهد که بیشترین سطح زیر کشت مربوط به باغات مرکبات بوده است.

سپهری به تامین آب مشترکان حجمی شرکت بهره‌برداری شمال خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون قرارداد تامین آب بیش از ۱۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شرکت‌های شهید بهشتی و شهید رجائی، مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد و تعاونی گور سفید بسته شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم حجم قراردادهای زمستانه و بهاره شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان در دو بخش کشاورزان و مشترکان حجمی به بیش از ۶۳ هزار هکتار برسد، اظهار کرد: شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از ۱۸ هزار مشترک دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار