پیش‌بینی برداشت بیش از ۹۷۷ هزار تن چغندرقند پاییزه در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه 19 اردیبهشت 1402 | 09:14 ق.ظ
پیش‌بینی برداشت بیش از ۹۷۷ هزار تن چغندرقند پاییزه در خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش بینی برداشت بیش از ۹۷۷ هزار تن چغندرقند پاییزه در استان خبر داد. تورج نوروزی ، با اشاره به آغاز برداشت چغندر در خوزستان اظهار کرد: از حدود یک هفته گذشته عملیات برداشت چغندرقند پاییزه در استان آغاز شده است. وی افزود: در حال حاضر […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش بینی برداشت بیش از ۹۷۷ هزار تن چغندرقند پاییزه در استان خبر داد.

تورج نوروزی ، با اشاره به آغاز برداشت چغندر در خوزستان اظهار کرد: از حدود یک هفته گذشته عملیات برداشت چغندرقند پاییزه در استان آغاز شده است.

وی افزود: در حال حاضر برداشت این محصول از سطح ۱۶ هزار و ۲۸۵ هکتار از مزارع استان در حال انجام است و تاکنون از سطح یک هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع، چغندرقند برداشت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان  گفت: در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ کشت چغندرقند در ۸ شهرستان استان انجام شد که در حال حاضر عملیات برداشت در سطح ۵ شهرستان در حال انجام است.

نوروزی با بیان اینکه عملکرد برداشت محصول چغندرقند ۶۰ تن در هکتار است، عنوان کرد: امسال پیش ‌بینی می‌کنیم بیش از ۹۷۷ هزار تن محصول چغندرقند از مزارع استان برداشت شود.

وی در پایان با بیان اینکه ۱۲ کارخانه قند عملیات برداشت را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: عملیات برداشت چغندرقند حدود یک ماه و نیم به طول می‌انجامد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار