مانور آماده‌سازی شبکه برق خوزستان برای تابستان ۱۴۰۲

تاریخ انتشار: دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 | 11:19 ق.ظ
مانور آماده‌سازی شبکه برق خوزستان برای تابستان ۱۴۰۲ مانور ترموویژن پست‌های فوق توزیع و انتقال خوزستان با هدف آماده‌سازی شبکه برای تابستان ۱۴۰۲، برگزار شد.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت:  با توجه به نزدیکی فصل گرما و شروع پیک برق و لزوم رفع اشکال از شبکه، مانور ترموویژن شبکه برق خوزستان با همکاری چند شرکت برق منطقه‌ای در مدت زمان ۲ روز برگزار شد.

 

سید مهرداد بلادی‌موسوی با بیان اینکه عملیات ترموویژن به بررسی وضعیت اتصالات جریان الکتریکی با دوربین مخصوص برای شناسایی نقاطی که دچار عیب و احتمال سوختن و ذوب شدن آن‌ها وجود داشته می‌پردازد، افزود: عملیات مانور ترموویژن شبکه برق موضوعی حساس و مهم بوده و این اقدام در جنوب‌غرب کشور و مناطق گرمسیری مانند خوزستان که دمای محیط بالاتر است، برای پیشگیری از حوادث احتمالی حیاتی و مهم‌تر است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: این مانور با حضور نمایندگان شرکت توانیر و گروه‌های عملیاتی با تجهیزات لازم (دوربین حرارتی) از برق‌های منطقه‌ای تهران، باختر، غرب، اصفهان و فارس برگزار شده است.

به گفته بلادی موسوی در این مانور تعداد ۱۷ پست فوق‌توزیع و ۱۶ پست‌انتقال خوزستان با حضور گروه‌های عملیاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای مذکور و شرکت تنانیر (شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیروی خوزستان) مورد پایش قرار گرفته که نتایج مناسبی در پی داشته است و با شناسایی نقاط داغ، رفع اشکال از آن‌ها در دستور کار گروه‌های عملیاتی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در حاشیه برگزاری این مانور کارگاه هم‌اندیشی و آموزشی ترموویژن شبکه برق به صورت پرسش و پاسخ با حضور گروه‌های عملیاتی برگزار شد.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار