تکمیل طرح های آموزشی خیر ساز در خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه 14 مرداد 1402 | 10:42 ق.ظ
تکمیل طرح های آموزشی خیر ساز در خوزستان رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خوزستان از تعهد ۱۷۵ میلیارد تومانی امسال خیرین مدرسه‌ساز برای ساخت و تکمیل فضا‌های آموزشی در استان خبر داد.

جهانگیر پورهنگ با اشاره به میزان مشارکت خیرین مدرسه‌ساز استان ، اظهار کرد: مشارکت در مجمع خیرین شامل دو بخش کمک‌های مردمی و خیرین که اشخاص حقیقی هستند و کمک دستگاه‌های دولتی از محل مسئولیت‌های اجتماعی است. تعهد امسال خیرین مدرسه‌ساز برای ساخت یا تکمیل فضا‌های آموزشی حدود ۱۷۵ میلیارد تومان است البته کمک‌های دستگاه‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی نیز اضافه خواهد شد که مبلغ آن‌ها هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم خوزستان در مدرسه‌سازی، ادامه داد: اولویت در هزینه کردن این کمک‌ها قطعا با پروژه‌های نیمه تمام و در حال ساخت است. استان خوزستان در مشارکت خیرین در چهار پنج سال گذشته، همیشه جزو استان‌های اول کشور بوده و دو سال پیش نیز در سطح کشور رتبه اول را داشته است. با وجود مشکلاتی که در خوزستان وجود دارد، اما مردم همیشه در مدرسه‌سازی کمک‌کننده هستند و سنگ‌تمام گذاشته‌اند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خوزستان گفت: در طرح‌های همگانی نیز مردم مشارکت خیلی خوبی داشته‌اند؛ به عنوان مثال در پویش آجر به آجر رتبه‌های بسیار خوبی از نظر تعداد شرکت‌کننده و مبالغ جمع‌آوری شده کسب شد. همانند این پویش و ابتکارات جدید نیز اجرا خواهد شد هر چند فعلا دیگر برای این پویش برنامه‌ریزی نشده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار وزارت حدود ۳۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته می‌شوند، گفت: تمام تلاش ما این است که ارتباط خوب و موثری با خیرین داشته باشیم. مشارکت خیرین از بیست و پنجمین دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که در ماه‌های پایانی سال گذشته برگزار شد ادامه دارد و مبلغ آن تاکنون حدود ۴۷۰ میلیارد تومان با احتساب تعهدات نفت بوده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار