پیوند هنر و نیشکر عمیق و ناگسستنی است/ نی و نیشکر در فرهنگ و ادبیات ریشه دارند/ صنعت نیشکر عامل توسعه بیشتر مناطق پیرامونی است

تاریخ انتشار: سه شنبه 24 مرداد 1402 | 08:43 ق.ظ
پیوند هنر و نیشکر عمیق و ناگسستنی است/ نی و نیشکر در فرهنگ و ادبیات ریشه دارند/ صنعت نیشکر عامل توسعه بیشتر مناطق پیرامونی است به گفته علی بهرامی، نی، شکر و نیشکر در شعر و ادبیات از بسامد بالایی برخوردار است و همین پیوند می‌تواند عاملی برای تعامل بیش از پیش صنعت نیشکر و اهالی فرهنگ و رسانه باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر از تعامل و همراهی کشت و صنعت نیشکر امام خمینی‌(ره) با خبرنگاران و اهالی فرهنگ و رسانه قدردانی کرد و ظرفیت‌های صنعت نیشکر را در خاورمیانه کم‌نظیر دانست.

علی بهرامی چهارشنبه (۱۸ مردادماه) در حاشیه بازدید خبرنگاران شهرستان شوشتر از صنایع پایین‌دستی کشت و صنعت نیشکر امام خمینی‌(ره)، پیوند میان هنر و نیشکر را عمیق و ناگسستنی دانست که ریشه در ادبیات و فرهنگ ایران اسلامی دارد. 

به گفته او، نی، شکر و نیشکر در شعر و ادبیات از بسامد بالایی برخوردار است و همین پیوند می‌تواند عاملی برای تعامل بیش از پیش صنعت نیشکر و اهالی فرهنگ و رسانه باشد.

حرکت به سمت توسعه و آبادانی 

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر در ادامه به ظرفیت‌های بالای کشت و صنعت نیشکر امام خمینی‌(ره) اشاره کرد و گفت، این ظرفیت‌ها هم در حوزه اشتغال و هم در حوزه رونق اقتصادی می‌تواند شهرستان شوشتر و مناطق پیرامونی را به سمت توسعه و آبادانی رهنمون سازد.

بهرامی ضمن اشاره به بازدید خبرنگاران از صنایع پایین‌دستی نیشکر، توضیح داد که این‌گونه نشست‌ها و بازدیدها گامی در راستای جهاد تبیین است که سبب آگاهی مردم را از اقدامات صورت گرفته و روند توسعه منطقه می‌شود.

بر اساس این گزارش، به مناسبت روز خبرنگار، اهالی فرهنگ و رسانه ضمن بازدید از صنایع پایین‌دستی کشت و صنعت نیشکر امام خمینی‌(ره)، در نشست خبری مدیرعامل این شرکت حضور یافتند و مورد تقدیر قرار گرفتند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار